Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az üzemanyag ársapka után...

Az üzemanyag ársapka után beeshetnek az autók árai Magyaroroszágon?

Figyelt kérdés

Az üzemanyagokra vonatkozó ársapka július 1-ig tart. A kormány valószínűleg (szerintem) még 1-2 alkalommal meghosszabbíthatja, de tarthatatlan lesz ez a központilag meghatározott ár, s szépen lassan nálunk is piaci áron adhatják majd az üzemanyagot.


Az emberek egy része vajon le fogja tenni az autóját a 7-800 forintos üzemanyagár mellett? Vajon ebben az esetben a használtautók árai be fognak zuhanni? Vajon milyen hatással lesz ez a használtautók áraira?



2022. jún. 12. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem fognak beesni
2022. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel gondok vannak az újak piacán is, így nem valószínű.
2022. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, utóbbit megtudom erősíteni, mert én is autóipari multinál dolgozom. Csak nekem ez ellentmondásos. Egyre drágul az élet, egyre drágábbak az autók az üzemanyaggal egyetemben (meg en bloc az élet), és ennek ellenére még, még, még fogyasztani akarunk. Semmi nem elég... Mi lesz ennek a kicsúcsodása?


Most vettem észre, hogy a címben elírtam Magyarországot, ezért elnézést.

2022. jún. 12. 09:56
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kicsúcsosodás? Egyre mélyebb válságok, amik tovább növelik a szakadékot a legszegényebb és leggazdagabb rétegek között. De nem egy ársapkától fog elindulni bármi is.
2022. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 hypno ***** válasza:
100%

Minden közgazdásznak megtanítják az egyetemen, hogy az A-B-C (Alkohol-benzin-cigaretta) termékek fogyasztásáról nem mondanak le az emberek.


Nagy áremelkedésnél jön egy sokk, amikor visszaesek a fogyasztás, aztán szépen visszarendeződik az áremelkedés előtti szintre.

2022. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem. Egyrészt az emberek többsége szerintem most sem hobbiból, pusztán unalomból furikázik. Mint ahogy ha a kenyér 1000Ft lesz, gondolom akkor sem szoksz le az evésről, vagy szoksz rá a legelésre. Többet kell majd érte fizetni, kevesebb jut másra, de megoldják. Az emberek szeretnek rinyálni. Itt sokan saját bevallásuk szerint nettó fél millió forint fölött keresnek, mégis sírnak, hogy milyen kevés a pénzük.

A másik, hogy új autót most is alig lehet kapni. A régiek pedig elhasználódnak, kikopnak. Azaz relatív autóhiány van. Miből gondolod, hogy a megnövekvő üzemanyagár, ezen változtatni fog?! Autókra ezentúl is szükség lesz, nem hiszem, hogy tömegek térnének át a lovaskocsira. Ha pedig valamire nagy a kereslet, nem jellemző, hogy ez az árakat mérsékelné.

2022. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a gyártók új autókat sem képesek gyártani az alkatrészhiány miatt, ezért sokan akik újat akartak venni is használtat vesznek. Emiatt ott is nő a kereslet, de csökken a kínálat, ergo egyre drágábbak és drágábbak lesznek mind az új, mind a használt autók.
2022. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sose fog már beesni, legfeljebb a kínálat lesz nagyobb valamivel.
2022. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
60 vok Gyerekkoromban 50 fillér volt egy gombóc fagyi, azóta várom hogy ocsóbb legyen. Ami autót vettem 8 éve 3.5M ért most 6 újonnan. Közben hivatalosan 0% közeli volt az infláció, most hivataosan 10%++ Ami újmagyarul 30%-ot jelent. Egyre kevesebbeknek futja újra. Ergo a használt tyúkól aranyat fog érni.
2022. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A használtaké elképzelhető.
2022. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!