Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetési vizsga előtt állók,...

Vezetési vizsga előtt állók, ti adtatok kenőpénzt az oktatónak/vizsgabiztosnak?

Figyelt kérdés

Túl vagyok több mint ötven vezetési órán. Szerintem jól megy, de az oktatóm nem akar vizsgára engedni, csak húzza-halasztja a dolgot, és olyan semmitmondó indokokkal jön elő, hogy még nem vagyok elég önálló, meg sokszor nem ismerem fel a forgalmi helyzetet, ami amúgy egyáltalán nem igaz.


Egy barátnőm nemrégiben vizsgázott ugyanennél az oktatónál. Neki is hasonló volt a helyzet, végül adott az oktatónak tíz óra díjának megfelelő "zsebpénzt", ami után hirtelen elég önálló lett és le is vizsgázott. Szerintetek én is adjak neki valamennyit, vagy váltsak oktatót, esetleg menjek át egy teljesen másik autósiskolához? Mit javasoltok?



2022. jún. 12. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Válts oktatót!
2022. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem is szabad.
2022. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem adtam, de ez rajtad nem segít.

Vannak korrupt oktatók, korrupt vizsgabiztosok, de nem igaz, hogy mindegyik az, viszont, ha nem vagy megelégedve vele, tudsz olyat, akiről biztosan tudod, hogy korrekt? Vakon átmenni egy másik oktatóhoz nem biztos, hogy jó döntés.

A 30 óra levezetése után egyébként nem tilthatja meg az oktató a vizsgát, igaz ki is cseszhet veled, de az már elég átlátszó lehet.

Azt, hogy valójában hogy vezetsz, nem tudjuk, de 30, 50, vagy 100 óra gyakorlás után az még szerintem is túlzás lehet, hogy jól, azt elfogadom, hogy esetleg a vizsgához elég, azt meg a vizsgabiztos dönti el, hogy valóban, vagy gyakorolj még...

2022. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Én anno próbáltam megkenni a 4edik vizsgámon a vizsga biztos, (aki történetesen egy nő volt wtf?🤷‍♂️) de mivel nem engedtem el gyalogosokat a zebrán így meghúzott 😂😂😂. Így megmaradt a tízes. 2011-et írtunk.
2022. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

Adtam.

Akár gyalogost is gázolhattam volna, akkor is átengedtek volna.

2022. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk Erdélyben 800-1000 Euró között van, és szinte kérik, én 10 éve csináltam akkor még nem volt ennyire durva,de most ha nem fizetsz elég nehezen méssz át
2022. jún. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem adtam, kétszer meg is buktam. Harmadjára már sikerült. Fizetés nélkül
2022. jún. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem adtam,meg is húztak.😅 Elsőre szinte biztos,h nem mész át fizetés nélkül (bár tudok olyanról,akinek szerencséje volt)...másodikra is nehezen. Szomorú,de ez van.
2022. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Adtam, nem leszek álszent. Mondjuk felém az oktató jelezte diszkréten, hogy “ennyi lesz a vizsgadíj”, csak én tudtam, mennyi a hivatalos, ő meg többet mondott. Nyilván nem kérdeztem rá, nem most jöttem le a falvédőről. Elsőre ettől függetlenül nem mentem át, másodszorra igen. Azóta magabiztosan vezetek.

Szóval ha az oktatód ezt nem hozta fel magától, szerintem nem biztos, hogy érdemes bepróbálkozni. Egyébként a kenőpénz sem azt jelenti, hogy megvásárolod a jogosítványt, átengednek, bármi is történik, csak annyit, hogy picit engedékenyebbek. Értsd, nem buksz meg, ha véletlen 50 helyett 52-vel mész, de ha benézed a jobbkezest, az ugyanúgy bukás.

2022. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Látom itt pár lepontozó álomvilágban él..nem baj az.😉
2022. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!