Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2014-es Ford Fiesta, keveset...

2014-es Ford Fiesta, keveset futott, megkímélt. Mitől adhatta meg magát a motor?

Figyelt kérdés
10K km van benne, nemrég vettem és az autópályán otthagyott mikor 120-szal előztem egy kamiont. Csattant egyet a motor (vagyis a motortérben valami), elfolyt az összes olaj, szerencsére épségben le tudfam húzódni. Azóta szerelőnél van, az a diagnózis (még nem végleges), hogy belülről ment szét a motor és kiesett a blokkból egy darab. (hajtókar meghibásodásra tippel több szerelő ismerős is) Valakinek volt már hasonló? Érdekelne a tapasztalat, illetve hogy ilyen mégis mitől történhet egy fiatal karbantartott autóban?! A Miért? érdekelne leginkább, esetleg gyári/széria hiba?

2022. jún. 12. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Hajtókat törés általában megszorult dugattyú miatt van.

Nem volt hűtése a motornak.

Szivárgott valahol a hűtővíz, vagy hirtelen elfojt, vagy már ette a motor.

2022. jún. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Az anyagminőség. Az összes ilyen hulladék egy időzített bomba. Bár ez tényleg nem mindennapi. Egy 100 ezret illet volna elmennie.
2022. jún. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az összes olaj elfolyt akkor azt lehet látni hogy hol ment el.
2022. jún. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket! Én is legelőször hűtővízre tippeltem, de tele volt a tartály.. kíváncsi leszek a végső diagnózisra, mi is elég értetlenül állunk hogy ez most mégis mi volt.. Csak annyit még, hogy eddig is Fifim volt (2006), imádtam, 2x kellett vontatni mindkettő “könnyebb sérülés” volt, kopó alkatrészekkel, ezért gondoltam típusnál maradni..
2022. jún. 13. 09:30
 5/9 krwkco ***** válasza:

"Ha az összes olaj elfolyt akkor azt lehet látni hogy hol ment el."

Ez tényleg jó kérdés. Mert, ha a motorblokk törése miatt folyik el az olaj, akkor a leálló szivattyú miatt a karterben levő olajnak meg kellene maradnia. Azonnal megállt a motor a hang után?

Lehet, hogy az olaj már menet közben megszökött és a kenés hiánya okozta a dugattyú vagy a főtengelycsapágyak megszorulását? És a hajtókartörés emiatt következett be.

2022. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen azonnal le is állt. Elég nagy tócsát sikerült csinálnia megálláskor (győztük eltakarítani), induláskor ránéztem mindenre (volt egy megérzésem), akkor még nem folyt/csöpögött sehol semmi. Menetközben mondjuk jó kérdés, hogy folyt e, de a tócsa méretéből szerintem nem. Mindenesetre érdekes ez az egész, ha van róla hír visszajövök és leírom, hátha hasznos lesz másnak is.(bár remélem nem lesz rá szükség)
2022. jún. 13. 11:58
 7/9 krwkco ***** válasza:

"Elég nagy tócsát sikerült csinálnia megálláskor"

Lehetséges, hogy hogy mégsem folyt ki az összes olaj a karterből? Csak a nagy folt miatt gondoltad és senki nem nézte mérőpálcával? Mert, ha a karterban megmaradt a járó motorhoz tartozó olajmennyiség, akkor nem jön szóba olajhiány, mint a hiba oka. De ha az is eltünt onnan, akkor igen.

2022. jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:

Olaj mikor volt utoljára cserélve?

(vagy legalább a szint ellenőrizve?)


Amúgy 8 évesen eléggé hihetetlen az a 10ezer km.

2022. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Néztük pálcával is, (+jó kis papirzsepi teszt), semmi nem maradt benne. Meglátjuk mi lesz a végső ítélet.


Én is szkeptikus voltam, megnézettem direkt hozzáértővel, nem lett visszatekerve. Plusz decemberben volt olajcserén, onnan is fel van írva az akkori óraállás. (Szintet pedig az “esemény” napján néztem pont) Átnézettük, leműszakiztattuk stb.. senkinek nem tűnt fel semmi, elkeserítő:(

2022. jún. 13. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!