Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rezonancia alapjáratra visszae...

Rezonancia alapjáratra visszaengedéskor mi lehet?

Figyelt kérdés
A tünet a következő, olyan 1700-2000 körüli fordulatszámról ha elengedem a gázt akkor enyhe fémes rezonanciát hallok a kipufogó felől, mintha valamilyen vékony lemez zizegne. Ez magában annyira halk, hogy csak beton kerítések vagy ház falakhoz közel elhaladva hallom ahonnan közvetlen visszaverődik, illetve parkolóházban beindításnál hidegindításkor mikor 1200 felé felszökik a fordulat egy pillanatra majd visszaáll alapjáratra. Magasabb fordulaton nem csinálja és a motor felől nem is hallani, közvetlen a motortér felett állva sem. Turbós, benzines motor. Más problémát nem tapasztaltam, hibakód nincs, ereje ugyan úgy megvan az autónak, szépen húz, szép az alapjárat.
2022. jún. 13. 05:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem hogy az említett fordulatszám felett nem jelentkezik a probléma csak ha beér abba a tartományba.
2022. jún. 13. 05:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Most azt várod hogy oda menjen valaki és megnézze, meghallgassa??
2022. jún. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami rezonál.
2022. jún. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak ötletet vártam hátha valaki járt hasonló képpen és pl. van tippje, hogy flexi cső vagy hasonló hol kezdjem el keresni a hibát, de már megfejtettem.
2022. jún. 13. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy már szét van rohadva a kipufogód belseje és abban zörög valami.
2022. jún. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A hővédő lemez ér hozzá a katalizátorhoz, ami a kelleténél kicsit jobban rezonál, mert a szilentek is kirepedtek. Beírom hátha valami egyszer hasonló képpen jár.
2022. jún. 13. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!