Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fűnyíróba vitt kannába tankolt...

Fűnyíróba vitt kannába tankolt 5 liter benzint lehet 480Ft-ért venni, vagy piaci árat kell érte fizetni?

Figyelt kérdés
Külön nem mennék a kútra, hanem amikor amúgy is megtankolom az autómat, utána vételeznék a fűnyíró számára is. Az autóm magyar rendszámos, de dízel. Ennél tiszta sor, hogy 480-ért kapom. De hogy igazolom, hogy az 5 liter benzint a "magyar" fűnyírómba viszem? Benzines autóm nincs, tehát másra nem is tudnám felhasználni.
2022. jún. 14. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Kannába nincs hatósági áron, csak piaci áron.
2022. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

"de dízel. Ennél tiszta sor, hogy 480-ért kapom. De hogy igazolom, hogy az 5 liter benzint a "magyar" fűnyírómba viszem?"

Sehogy. Arra nincs hatósági ár. De a kérdés alapján idén még nem vettél benyát a fűnyíróba, szóval az az 5 liter idénre elég lesz. Felesleges kombinálni a dolgokat párszáz forintért.

2022. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Nemrég néztem utána, eszerint 20 liter alatt hatósági áras.


[link]

2022. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Kút válogatja. Mivel a törvény ilyenről konkrétan nem szól, így minden benzinkút máshogy értelmezni. Bár a törvényben az is szerepel, hogy "a nem magyar rendszámú gépjárművet töltő NEM HATÓSÁGI ÁRON tankolhat". De úgy tudom a MOL-nál 20 literig adnak hatósági áron.
2022. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Megtankolod a dizelt a kocsiba, bemész fizetni, és megmondod h most tankolnál 5l benzint a kannába. Szerintem nem lesz gond.


Amugy meg a 100as szerintem jobb a fűnyíróba, 5liternél kb 1500 ft többletköltség.

2022. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Én is inkább 100-ast vinnék fűnyíróba. 95-össel nem megy olyan jól, meg egy téli állás alatt simán belerohad.
2022. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"De a kérdés alapján idén még nem vettél benyát a fűnyíróba..."

Mióta bejött ez a magyar rendszámos mizéria, azaz pár hete, azóta valóba nem. Szerencsére nem hektárokat kell nyírnom.


"...egy téli állás alatt simán belerohad." Természetesen nem rohasztanám a gépben fél évig. Ez alap!

2022. jún. 14. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit kutyulnak a benzinnel, mert 3-4 éve vettem a fűnyírómat, és persze hagytam benne benzint télen, és következő évben kellett szórakozni mire elindult. Most is ugyanúgy maradt benne 95-ös, hozzákészültem, hogy 10 perc rángatás meg szivatózás jön, erre kétszer rányomok a szivatóra, és az első rántásra beindult. Egyedül ami más volt, hogy most kellett a benzines kanna, és a maradékot beleöntöttem, így majdnem tele tankkal telelt át.
2022. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
MOL-nál 480 kannába.
2022. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!