Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-es Puntom ( 1.2 16V)...

2001-es Puntom ( 1.2 16V) 1600 km alatt megevett 5dl motorolajat, 5w40-et használok, lehetséges hogy nem a megfelelő olaj van benne?

Figyelt kérdés
Igaz mostanában kicsit nyomtam neki amennyire csak tudtam, tartottam ezt a 3500-4500-as fordulatot mert kicsit el volt lustulva szegény. Lehet, hogy emiatt ehette meg az olajat?

2022. jún. 14. 16:08
 1/9 hypno ***** válasza:
68%

Nem.

Az olajfogyasztás nem az olaj rossz minőségere utal, hanem a 21 éves autód esetében inkább a motor elhasználtságára.

Esetleg szimmering hiba.

2022. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Viszkozitásnak semmi köze az olajfogyasztáshoz.
2022. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az 1000 km / 1 liter sem halálosan rossz fogyasztás, főleg a kocsi korát tekintve.

Nincs ezzel semmi baj, az olaj fogyasztás amúgy is tud változó lenni.

2022. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy is tud változó lenni? Ezt hogy érted?
2022. jún. 14. 17:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát az olaj fogyasztás az nem olyan hogy van és kész.

Az autó használati és időjárási körülményektől függően tud egyszer kevesebb egyszer több lenni, csak erre gondoltam.


Ameddig szépen megy az autó addig felesleges ilyeneken agyalnod.

2022. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja így már értem, igen igazad van, köszönöm szépen :)
2022. jún. 14. 18:00
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Viszkozitásnak semmi köze az olajfogyasztáshoz."


Igen, azért árulnak olajfogyasztáscsökkentő adalékokat, ami sűríti az olajat....


Kérdező, lehet, csak a karterszellőzés van eldugulva.Illetve ha van olajfolyás, akkor is jelentősen fogy, elhordja a menetszél.

2022. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magasabb fordulatszámon,v pl. autópályán több olajat fogyaszt az autó..
2022. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Olvasd el még egyszer mit írtál. "Olajfogyasztás CSÖKKENTŐ". Nem megszüntető. Egy tömítetlen motor akkor is tömítetlen marad, ha sűríted az olajat/sűrűbbet töltesz bele. A probléma nem fog megoldódni. Lehet itt játszadozni ilyen óvodás f*szságokkal, hogy "sűrűbb olaj kell bele és akkor jó lesz", de nem, nem lesz jó. Az kb. annyit ér, mint nyílt törésre sebtapaszt ragasztani. A valódi problémát nem oldja meg, ugye?
2022. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!