Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Történt már, hogy rossz/nem...

Történt már, hogy rossz/nem oda való motorolajat használtál az autódban?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy valaki kísérletező szándékkal kipróbálta, hogy milyen az olyan olaj, amit nem a gyártó ír elő, vagy csak egy idő után vette észre, hogy rossz fajtát rakott bele, de nem azért jött rá mert probléma lett volna belőle. Pl ACEA C3 helyett C5, 0w30 helyett 0w20 stb...

2021. dec. 2. 16:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem, még nem.
2021. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

egyszer

autópályán megjelent az alacsony olajszint jelző és a következő kúton nem volt 0w30, csak 5w30. Rátöltöttem egy litert. Amikor hazaértem teljes olajcsere lett eszközölve

2021. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel ette az olajat olcsóbbat és sűrűbbet tettem bele, nagy hiba volt, meghalt a motorja.
2021. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem, hogyan lehet "nem oda valót" használni?

Vagy tudom, hogy milyen kell és azt vásárolok, vagy ha nem tudom akkor utánanézek.

Évente egyszer cserélek olajat, nem olyan nehéz odafigyelni hogy mi kell bele.

Jah' és még sosem jutott eszembe az olajzással kísérletezni.

Miért tenném?

2021. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#4 mert talán a világ összes innovációja a kisérletezésen alapul? :D De olyan is van ám, hogy maga a gyártó vált ajánlott olajat, mert kiderül az előzőről hogy mégsem annyira jó, pl J astra és a lánccsörgés.
2021. dec. 2. 18:22
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen mindegy, a fotelszerelő úgyis megmagyarázza, miért jó 30 ezrenként cserélni a 0/20-at a dízelbe....

Meejóbbankenyi...

ejőbbfelépüjaolajnyomás.


40 éve tudták volna a mérnökök, miket fognak rakni az emberek az autóikba, hülyére röhögték volna magukat.

2021. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
szólt a fotelmérnök :D
2021. dec. 2. 19:13
 8/22 anonim ***** válasza:

Honda d16 motor, előírás 10w40


Olajok : 0w30, 5w30, motul 300v 10w40 motorkerékpár olaj kb 10 éves flakonbol, 12 éves flakonbol 10w40 repsol mototkerekpar olaj, ezek jutnak eszembe.


Emellett üzemanyag kísérlet is volt Diesel benzin keverék 50-50 százalékban majd lassan higitva mikor hogy reagál.


Ja a kocsi új kora óta az enyém tehát 19 éve :) tönkre nem ment, bírja :):):)

2021. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem igazából, mert kicsit megvagyok zavarodva. Az autómba 5w40-től kezdve 0w30-ig írja a könyve, de közben a gyártó sok év után is váltott olajat, a márkaszervizbe azt mondták fél éve, hogy 0w20-as olajat öntenek bele. Én kipróbáltam, 1 hónapja az van benne, a motornak semmi rossz hangja nincs, nem eszi egyáltalán az olajat, és a vezérműlánc csörgés is megszűnt, erre ma bemegyek a márkaszervizbe, és közlik, hogy nem ez való az autómba, hanem 0w30. De konkrétan papírom van róla, hogy ott írják hogy 0w20 :D És így... mivan ? Ráadásul most cseréltem le megint 0w20-ra az olajat, volt vagy 30 ezer ft, fájna a szivem 10 km után megint lecserélni hasonlóan drágán.
2021. dec. 2. 22:38
 10/22 anonim ***** válasza:
Nehogy lecseréld, amúgy szerelőkre ne hallgass, nekem eddig csak rosszat ajánlottak, sőt még az autósboltban is. Vannak ezek az olajkeresők az olaj gyártók weboldalán, oda írd be az adatokat, nekem azzal vált egyértelművé, hogy mit rakok az enyémbe, mert mindenhol ugyanazt a viszkozitást írta.
2021. dec. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!