Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszabb ideig ponyva alatt...

Hosszabb ideig ponyva alatt lévő autóm fényezése megsérült?

Figyelt kérdés

1 hónapig ponyva alatt volt az autóm és valószínűleg az átázott ponyvát rárohasztotta a nap. Ilyen fakó foltok vannak a motorháztetőn. Szerintetek mit tehetek?? Ezen segít a polír? Köszönöm


[link]


2022. jún. 14. 19:52
1 2
 1/11 hypno ***** válasza:
100%
Próbáltad eltávolítani, vagy csak lefényképezted?
2022. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Fújta a szél és a ponyva dorzsolte. Ha maradt meg festék ott a polir talán segít de leszedte a metál fény lakkjat akkor hát így jártál
2022. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam, tisztára mostam, töröltem, ott maradt.

Ez jó minőségű ponyva, eddig nem volt baj vele, hónapok óta használom. Most tovább maradt rajta és ez lett a vége.

Létezik, hogy lejön a metál?

Köszönöm

2022. jún. 14. 20:36
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Igen. A ponyva ala homok kerül. A homokkal üveget lehet csiszolni nemhogy fényezést.

Sajnos egy kevés kosz is már eleg. De kösz nélkül is ha olyan az idő 1 hónap alatt akár összesen nettó 20-50 órát tudja csiszatolni ami azért meglátszik

2022. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hypno ***** válasza:
67%

Óvatos polírral (nem paszta hanem víz) próbálkozhatsz.


Mondjuk a kép alapján olyan helyen is van mattulás, ahol a ponyva hozzá sem ér a lemez törése miatt, ami inkább valami savas vagy lúgos behatást feltétlez.

2022. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Pedig mindenki megmondja hogy nem szabad letakarni ponyvával mert csak árt neki.
2022. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes. Amíg nem volt garázsom, bő fél évig volt ponyva alatt az autóm. Természetesen nem folyamatosan. Koszos, földes, sáros, homokos, vagy vizes autóra evidens, hogy nem huzigáljuk rá. Ponyvából pedig olyan fajtát választottam, ami nem ázik át. Nem volt egszerű, volt olyan amit én is visszavittem a boltba, mert az első eső után csurom víz lett alatta minden. Azt el nem tudom képzelni, mire való, mert legfeljebb por ellen véd. Az ég világon semmi baja nem lett a fényezésnek.

Ez ami a képen van, végül is lényegtelen minek az eredménye. Polírt meg kell próbálni, aztán vagy kihozza vagy nem. Ha a lakkréteg vált le, akkor nem fog segíteni. Akkor vagy teljes elem fényezés, vagy bontott színazonos elemcsere.

2022. jún. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Az eddigi válaszokból mit nem értettél meg?
2022. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Okos ember nem ponyváz autót. Vagy teljesen fedetlenül hagyja szabad téren, vagy rendes garázs.

Mit lehet tenni ezzel a fényezéssel? Megszokni. Mert ha minden elemen van ilyen lakk-ledörzsölődés, akkor lehetne az egészet teliba fujatni lakkal.

2022. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
Szerintem fényeztesd újra. Probléma megoldva.
2022. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!