Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A robogó légszűrője ugyan...

A robogó légszűrője ugyan megfelelő alakú, de nagyobb mint amennyi hely van neki kialakítva neki a blokkban, meg van gyűrődve mikor visszateszem. Ez normális?

Figyelt kérdés
2022. jún. 16. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor az nem belevaló, kizárt hogy gyárilag olyat tennének bele.
2022. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érdekes. Teszek fel egy képet
2022. jún. 16. 18:51
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Vágni kellene belőle?

2022. jún. 16. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annak arra a vékony peremre kell felülnie, nem az aljára kell berakni.
2022. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a 4-es is írja, úgy meg rá. Meg ugye tudod, hogy ezt be kell fújni spec olajjal mielőtt visszateszed.

[link]

2022. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor itt volt a kutya elásva?


Most befújtam. Azonban: Egy hete volt tisztítva a légszűrő (nem általam), de nem lett befújva. Arra volt panasz, hogy borzasztó meleg a kipufogó és belenézve egy út után még ízzott is valami. Mivel nem volt befújva, így túl sok levegőt kapott volna a motor és begyulladt volna a koksz?

2022. jún. 16. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, az egy másik probléma. Azért kell befújni a légszűröbetétet, mert az az olajfilm réteg fogja meg a port, hogy ne jusson a karbiba. Maga a betét csak a nagyobb szennyeződéseket fogja fel.

A kipufogót pedig ki kell égetni, vagy cserélni.

2022. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ha már itt vagyunk, még egy kérdés 😅

Azt is tapasztaltam, hogy csontig húzva a gázt mintha “túlhúznám” és tompul a hang, elkezd lassulni a motor -> csak “finoman” tudok gyorsulni (50 ccm a motor, de eddig nem volt ilyen jelenség)

Kb . 65-ot megy. Múltkor egy traktort akartam előzni, 50 km/h-nál csutkára húztam, és a traktor mellett a szembesávban ugyanez történt: hirtelen tompa lett a hang (mintha be lett volna fogva a kipuf.) és lassult a motor. Egy kicsit visszaengedve a gázkart elkezdett megint gyorsulni, de lassan, így előzni nem nagyon tudtam. Ez is a múltkori légszűrő “tisztítás” óta van.

2022. jún. 16. 22:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!