Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karcos henger, dugó esetén...

Karcos henger, dugó esetén milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Suzuki DRZ-ről van szó, elől\hátul karcos a henger fala és a dugó is(nem tudom lemérni, de kézzel\körömmel már érezni). A gyűrűk épek.

Ezekkel a hengerekkel mit lehet csinálni, illetve milyen árra számítsak?



2022. jún. 22. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szabályos alakzatú? Nem lehet hogy csak hónolás? Vagy van valamilyen tünet ami miatt szét kellett szedni?
2022. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Őszintén nem tudom, egyszer, sok éve volt csak ilyen problémám de akkor a gyűrű ripityára tört és 3-4mm mély karcok voltak a hengerben.

Más tünetek voltak, ez a megbontásnál került elő - az automata vezérmű láncfeszítőm megadta magát, csörgött zörgött a lánc, aztán megláttam hogy kotyog a főtengely csapágy, ezért került le a henger. Erőtlenebb magasabb fordulaton mint szokott, de karburátorbeállítás közepén vagyok/voltam épp, úgyhogy nem tudom mennyire van köze ehhez - túl sok benzint kap most, ha odahúzok fekete a füst, nem kék.

2022. jún. 23. 08:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyesminek látod, az a hónolás. Azzal nincs gond.

[link]

2022. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem jutott el az agyamig hogy felrakjam a képeet - tartok tőle hogy nem erről van szó

[link]

2022. jún. 23. 14:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, ez nem hónolás. Elég mély nyomok vannak főleg az alján, valószínűleg lentről szedett össze valamit. Ránézhetsz a légszűrőre is, de onnan ekkora darab csak akkor tud bemenni, ha nincs a helyén. És akkor fent lenne rosszabb a helyzet.

Nem volt korábban gyűrű törés, vagy más "szervi elváltozás" amitől törmelék maradhatott benne?

Lehet hogy érdemes lenne széthúzni a blokkot.

2022. jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre visszatérve, nem tudom hogy elbír-e egy túlméretet fúrással, ezt meg kéne mutatnod valakinek aki ezzel foglalkozik.
2022. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy éve van nálam, az előélete nem ismert sajnos. Egyelőre várom, hogy megjöjjön a csapágy(hogy aznap össze is lehessen rakni, nem szívesen hagynám ilyen szinten szétszedve hetekig - elvileg jövő héten megérkezik, de aztán kiderül, volt ahol azt a választ kaptam hogy egyáltalán nem tudják beszerezni, volt ahol egy hónapot mondtak(ez az egy csapágy nem szabvány méret benne)).

A legvalószínűbb teória, hogy a főtengely csapágy perselye széttört(friss, nagyobb(0.75-1.25mm, nagy, messze nem a szokásos reszelék) mágneses fémdarabok voltak az olajban, a fogaskerekek amiket látok teljesen épek, a váltó hiba nélkül működik(kézzel meghajtva, sem zaj, sem pedig fennakadás nincs, a főtengelyt hajtva viszont néha fémes zörgés hallatszik(ezért gondolom, hogy a persely/kosár/bárhogy is hívják törhetett szét, valószínűleg a golyókat hallom elmozdulni), és a darabok is erre emlékeztettek(habár először azt gondoltam, hogy a vezérműlánc szemei, de az is ép) - a zaj megjelenésekor rögtön cseréltem az olajat, de akkor is csak 700km volt benne). Ez feljuthatott a hengerhez.

2022. jún. 23. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont mindenképpen szét kell húzni a blokkot, és alaposan, aprólékosan kitakarítani. De amíg nem lesz csapágy, szerintem se bontsd meg.
2022. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, ez a része nem is kérdés, megrendeltem már mindent hozzá csak várom hogy megjöjjenek az alkatrészek - a henger amiben bizonytalan vagyok ezen a ponton. Egy új, gyári méretes henger dugóval 180 ezer, használtan jó állapotút 80 ért találtam, ami korrekt, de ha olcsóbban meg tudom úszni akkor nem vennék azt is feleslegesen(vagy hasonló áron, de fúrva, dugó cserével).
2022. jún. 23. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!