Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik benzinkúton van megbízh...

Melyik benzinkúton van megbízható guminyomás ellenőrző?

Figyelt kérdés
Budapesten tudtok olyan konkrét benzinkutat mondani, ahol jó minőségű és pontos a guminyomás ellenőrző?
2022. jún. 22. 22:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Akármelyiken.
2022. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
79%
Miért nem veszel egy hordozhatót?
2022. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1-es: Nem ez volt a kérdés. Tudom, hogy mindegyiken van. A kérdés az, hogy konkrétan melyiken van olyan amit jó szívvel ajánlotok mert jó minőségű, pontos, és könnyű használni.


2-es: A pár ezer forintosokban nem bízom, drágábbra meg nem akarok beruházni. De ha van olyan amit ajánlasz akkor írd meg nyugodtan.

2022. jún. 22. 23:24
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Mennyire legyen pontos? Es mi van, ha mondjuk egy tizeddel tobbet vagy kevesebbet mutat?


Ha ennyire kenyszeresen ragaszkodsz a pontos ertekhez, vegyel digitalis nyomasmerot. Biztos hogy jobban megeri mint atmenni Rakoskereszturrol Budafokra csak mert ott a legpontosabb a kuton a nyomasmero.

2022. jún. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
(ja, es ha mar kenyszerbetegseget kamuzol, akkor ne legyen kifogas hogy draga. ha az kell hogy megnyugodj, igenis kolts el hatezret erre)
2022. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Csak emiatt nem mennék, de ha annak a kútnak a közelében járnék akkor beugranék oda.
2022. jún. 22. 23:27
 7/18 A kérdező kommentje:
Kényszerbetegség az, hogy be akarom állítani rendesen a nyomást? Ha ennyire szakértő vagy inkább ajánlj egy konkrét típust ahogy kértem az előbb.
2022. jún. 22. 23:29
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

OMW, Auchan, Lukoil és MOL benzinkutakon ellenőriztem addig a guminyomást, mindegyik pontos volt.

Nem valószínű, hogy sok eltérés lenne köztük. Válaszd az első útba esőt, hogy még viszonylag hideg abronccsal érj oda.

Amúgy nincsen 1-2 tizednek akkora jelentősége. Ha beül melléd valaki két csomaggal akkor egyből mész a kútra és töltesz bele? :D

Én az adattáblán megjelölt legnagyobb(de nem vontatásnál használatos) nyomásra szoktam fújni. Így legalább nincs akkora gördülési ellenállás "üresen" sem. Továbbá akkor sincs semmi kellemetlenség, ha hirtelen 10 doboz csempét kellene hazahozni.

2022. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
64%

Én teljesen megértelek. A LIDL-ben (vagy lehet ALDI-ban) lehet kapni digitális kézikompresszort. Azt hiszem parkside-os cucc. Szerintem nincs 10 ezer forint az egész. Olyan aksi való bele mint amit a parksideos barkácsgépek használnak és egy sima autónak mind a 4 kerekét simán felfújja 2x-3x egy töltésből.


Ráadásul rengeteg funkciója van. Képes ő magától beállítani a nyomást nem kell figyelni, meg vissza ereszteni. Belövöd, hogy mondjuk 2.2 bar kell és ha több van pont addig lejjebb ereszti, ha kevesebb fúj még bele.


Azt hiszem a mérési pontosságra +/-0.01 bar ami az egy tizedes kijelzési pontosságon mit sem változtat, de amikor magától fújja fel, igenis mérhető pozitívum.


Gondolj bele mennyi benzint takarítasz meg ha nem a kútra jársz és ráadásul bárhol, bármikor tudod ellenőrizni a guminyomást. Én a motorral hordom magammal, mert be kell állítani néha néha a túrák alatt, ahogy hűlik/melegszik az aszfalt, jó ha van.

2022. jún. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Akkor kifejtem a kérdést. Közelemben lévő benzinkutak (neveket nem írok):


1-es számú. Ha vízszintesen tartom a mérő részt akkor mutatja az értéket, ha kicsit is elmozdul a vízszinttől akkor beragad a mutató és nem mutat semmit. Minden negyedik mérésre sikerült eltalálnom a vízszintet.


2-es számú: A kijelző rész és a +/- a falhoz van rögzítve. Ráteszem a gumi szelepére a mérőt, visszamegyek a falhoz, megnézem, korrigálom. Odamegyek a kerékhez, átteszem a másikra, visszamegyek a falhoz, és így tovább.


3-as számú: Most lett felújítva a kút, teljesen új a mérő. Csévélve van a kábel mint a porszívónál, erővel kell kihúzni és mire átmegyek az autó másik oldalára, a felét már vissza is húzta.


Tehát mégegyszer: Keresek egy konkrét benzinkutat ahol normális, működőképes, könnyen használható, lehetőleg pontos mérő műszer van kihelyezve. Nem a pontosságon van a hangsúly, bár plusz pont ha pontos.

2022. jún. 23. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!