Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egyesbe teszem a motorom...

Ha egyesbe teszem a motorom leáll, miert?

Figyelt kérdés

Az alany egy Yamaha tzr 50 , mikor kereszteződésnél berakom 1 esbe altalaban egy idő után fogja es leáll a motor.Mit kellene átnéznem? Regebben nem csinalta ezt?

A fordulat kezdd leesni es utana csak leáll, kivéve ha huzogatom neki a gázt kicsit, a kuplung lehet a ludas?



2022. jún. 23. 22:20
1 2
 1/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Hidraulikus kuplungod van vagy bowdenes?
2022. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem bowdenes,sőt tuti.
2022. jún. 23. 22:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Amikor sebességbe teszed, behúzott kuplunggal nem akar elindulni kicsit?

Old rendesen a kuplung?

2022. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Inkább gyanakszom karburátor problémára bowdenes kuplung mellett.

Még annyit megpróbálhatsz, hogy felrakod középtámaszra és alapjáraton járatod egyesben behúzott kuplunggal. Nyilván hátsó kerékkel a levegőben.


Ha elkezdi hajtani a hátsó kereket mindenképpen állíts utána.

2022. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóval szívok az 50-es Apriliámom. Kapott új kuplungot, mert hidegen nem is oldott szét, hanem egyből leállt a motor amint raktam neki 1-est. Melegen meg minden ok. Gondoltam akkor már legyen 5 tárcsás a 4-es helyett, csakhogy ugyanígy sebességben, behúzott kuplunggal lehet érezni, hogy fogja a motort, és nekem is leáll ha nem kap némi extra gázt. Lehet hallani, hogy megkönnyebbül ha kiveszem sebességből. Hétvégén visszakerül a régi lamellaszett. Mert ez inkabb 70-es hengerhez való.
2022. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Amúgy srácok, azt ugye tudjátok, hogy az olajos kuplungok akkor is átfognak hajtani valamennyit ha nagyon nem akarjátok? Egyszerűen a lamellák közt lévő olaj visz át némi nyomatékot.


Gajdán Miklós Tanár Úr mondta ezt. Azzal kapcsolatban, hogy ezért nem kell szinkrongyűrű a motor váltókba mert az olajos kuplung meneszt annyit.

2022. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen srácok,az a baj hogy lány vagyok es nem igazan ertek ezekhez de majd nezek oktató vidiket hatha😅

Es egyébként igen behuzott kuplingnal egyesbe nagyon minimalisan de mintha elakarna indulni kicsit. Meg olyanokat is csinal hogy menetkozbe berakja a sebessegek közti üresbe, vagy beugrik hírtelen, de ez inkabb akkor van mikor váltók felfele . Remelem érthető azért hogy mondom de tudjátok ti ugyis miről beszélek. 🤦‍♀️😅

2022. jún. 24. 00:19
 8/12 A kérdező kommentje:
Aki pedig a középtámaszt irta..sajna ezen nincs olyan😞
2022. jún. 24. 00:20
 9/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Szerintem első lépés a kuplung holtjáték állítása. A második pedig a karburátor tisztítás.
2022. jún. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat mindenkinek ment a zöld, akkor marad a kuplung mert a karbit nincs egy hete hogy kipucoltam
2022. jún. 24. 01:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!