Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet hatósági áron kannába...

Lehet hatósági áron kannába tankolni? Fűnyíró miatt kellene.

Figyelt kérdés
2022. jún. 25. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Már nem. Vagy piaci áron tankolsz bele, vagy leszívod az autóból.
2022. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Csak teljes áron lehet kannába tankolni. Elvileg ha tankolsz az autóba és közben megtöltöd a kannát akkor is teljes árat kell fizetni.
2022. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Én biztos hogy a kutast kérdezném meg hogy tele nyomom a kocsit, de a kannába kellene vagy 2-3 liter.

Szerintem nem figyelne oda ha teszek bele.

2022. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, hogy oda fog rá figyelni, mert a kút haszna bukik a hatósági áron tankolással.
2022. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
A jogszabálymódosítás szerint, ha nyomsz 40 litert a kocsiba, 10 litert kannába, okkor 5p litert kell piaci áron fizetni. Csak két menetben lehet másképpen intézni.
2022. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Beállsz kútra a kannát lerakod pl ülés mögé, kiszállsz, kiveszed és nyomatsz bele, aztán utána tankolsz kocsiba is valamennyit ha gondolod, nem fogja senki fixen figyelgetni.
2022. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
5. válasz hogy a jó istenben lett nulla. Ez most a szabály, amit írtam.
2022. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

#5;#7

Tudom segíteni kell a korlázotott értelmi szinten lévő embertársaimon, ezért segítek neked.

Mol közleménye:

"Abban az esetben, ha a fogyasztó magyar forgalmi engedéllyel rendelkező autóba tankol, úgy hatósági árat fizet. Amennyiben benzinkannába tankol, akkor piaci árat kell fizetnie. Ezért arra kérjük a vásárlókat, hogy amennyiben gépjárművük benzintankja mellett külső edényzetbe is tankolnak, azt a benzintankba történő tankolástól elkülönítve, a tankolás vételárának rendezését követően szíveskedjenek megtenni. Ha a gépjármű üzemanyag tartályába, illetve a kannába történő tankolásra egyszerre, egy tranzakció keretében kerülne sor, úgy a tankolás teljes mennyiségére a töltőállomáson feltüntetett piaci árat kellene fizetni."


[link]

2022. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

Egy dolgot felejt el mindenki. A MOL se nem hatóság, se nem törvényhozó. Jelenleg a törvény a rendszám alapú azonosítást írja elő, és ha ez nem lehetséges, akkor kell bemutatni a forgalmit.

Kinyomtattam a vonatkozó közlönyt, azt megkaphatja a kutas, a forgalmit nem.

2022. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Kis forgalmú kúton nézik, hogy kannába tankolsz hidd el....


Autópályánál ahol össze-vissza rohangálnak az eladók ők nem fogják figyelni ki hova tankol, ott simán be lehet játszani, főleg, hogy a kutak nagy részére rá sem látnak.

2022. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!