Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor lesz elég drága az...

Mikor lesz elég drága az üzemanyag ahhoz, hogy egyes emberek rá jöjjenek hogy 500 méter nem leküzdhetetlen akadály kocsi nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, pontosan kettő - egyik 500 méterre lakik a buszmegállótól de még oda is kocsival megy, egy másik is kb 400 méterre lakik az üzletétől de egy utcányit képes kocsival menni.

Az emberek mekkora üzemanyagárnál gondolkoznának el, hogy ekkora táv nem leküzdhetetlen gyalog? Főleg úgy hogy városon belül jól kiépítettek a járdák s életerős nem mozgáskorlátozott emberekről beszélek.



2022. jún. 25. 12:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Azt te nem tudhatod, ránézésre milyen betegsége van, simán lehet, hogy cukros, erős lábfájdalmakkal, vagy vizesedő lábak, tüdő, stb.

Valószínű nem látod, hogy még 50 más ügyet is elintéz evvel egyidőben.

De van a félkegyelmű szomszédom, aki agy nélkül naponta 50x bevágja a kapuját, és gyalog kajtat valahova(jogsija nincs), mert mindent elfelejt.

Illetve kb sehova nem jutott az életben, mert annyira szerencsétlen, hogy 50 éves korára szerezzen jogosítványt+1 valamilyen autót, így kb 3/4 élete avval telik, hogy ott fetreng valamelyik buszmegállóban.

2022. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1 Az egyik tuti nem mozgássérült. Rendszeresen jár futni. Ott is megbüntették már, mert a kocsival közvetlen a futópálya mellé parkolt tilosba nem 50 méterre a pakolóba.
2022. jún. 25. 12:23
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez nem elsősorban csak pénz, hanem hozzáállás kérdése. Vagy legalábbis nagyon extrém árnak kellene lennie hogy valaki csak emiatt adja el ez autóját. A mostani 800Ft/l közel sem ez a kategória.

Csak példaként, nekem két autóm is van, ráadásul nem is valami benzintetemerő rozzant matuzsálemek, de munkába, sőt bevásárolni is biciklivel járok. És nem azért mert nem tudnám őket megtankolni, teletankkal áll mindkettő a garázsban.

2022. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Ez már egy nagyon elkényelmesedett világ.
2022. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hú, mennyi ilyen ismerősöm van nekem is. Két személyes kedvencem:


- mindenféle túlzás nélkül, az egyik kollégám egy utcával feljebb lakik a munkahelytől, ez kb 5 perc gyalog. Télen - nyáron kocsival jár. Amíg kicsekkol a céges parkolóból én gyalog odaérek. Nincsenek mozgásszervi gondjai.


- a lakhelyemtől kb 1 km-re van egy tó, sokan járnak oda futni (én is). A fél utca lekocsikázik oda, hogy aztán fusson 1-2 kört, majd haza. Imádom


A véleményem az, hogy itthon inkább kevesebbet ennének, de a kocsit nem rakják le. A 2000 Ft/doboz cigi sem mozgatott meg senkit. Ha ennyi, akkor ennyi.

2022. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Amíg kifizeti az árát, addig a saját dolga, hogy akár a szomszédba is kocsival megy.
2022. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

ezen felesleges rugózni..azt(azokat)kellene megkérdezni, akik egy sarkot is kocsival mennek..tök mindegy, mennyibe kerül a benzin..


...a válasz általában az lenne, hogy: mi közöd öcsisajt,.. egyszer élek,... megtehetem, biztonságérzetet ad,..nem lépek kutyaszarba, télen nem leszek havas, fázom, nincs a közelben busz, villamos...stb...stb..


Megemlíteném a kerékpárosoknak kialakított utakat, az a fordítottja..sem viharban, sem esőben, sem hóban-fagyban nem látni nagy tömegben bicikliseket..


Az egyik autózik, a másik biciklizik, vagy egyik sem..


Szóval az üzemanyag árnak ehhez nagyon nincs köze...amikor egy normál autó is 5 millánál kezdődik, egy jobb peugeot kerékpár egy milla, akkor látható, hogy nem a pénz a lényeg.

2022. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Értem a problémát abszolút, de meg kell, hogy kérdezzem... nem mindegy az neked, hogy ki hová mivel jár?
2022. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi helyzet függő, ha 3000ft/liter akkor is lesz ilyan aki wcre is autóval megy.
2022. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
A cigit se tette ez miatt le senki, majd máshonnan veszik azt el.
2022. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!