Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ismerős valakinek a hang?

Ismerős valakinek a hang?

Figyelt kérdés

Adott egy Passat b5.5 2003-bol. Egy ideje parkoláskor (pontosabban tolatáskor becsavart kormánnyal) jelentkezik egy hang, de nem mindig. A hang általába olyankor szokott jelentkezni mikor az auto nincs sima felületen, az eleje fennebb mint a háta (dombon parkolok, általába). Voltam vele szerelőnél de nem tudnak segíteni mig nem tudom előttük a hangot előidézni ami jogos. Sikerült a hangot rögzíteni s csatolom ide is, háta valakinek ismerős. Előre is köszönöm.

[link]



2022. jún. 29. 16:16
 1/6 A kérdező kommentje:
*A hang 12mp hallható
2022. jún. 29. 16:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a kormány ér végallasba és a szervó szivattyú bypass állásban adja ezt a hangot?
2022. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Honnan hallod a hangot? Illetve koppig kitekert kormánynál csinálja, vagy akkor is, ha nincs teljesen kitekerve? Kicsit arra hasonlít, mint amikor a Fordoknál a szervó szivattyú döglődik (típusbetegségük). Először csak koppig tekert kormánynál nyöszörög így, aztán később elkezdi bármilyen kormánymozdulatra csinálni.


De ezt ennyiből elég nehéz megállapítani, mivel nem látjuk hogy pontosan mit csinálsz/mikor adja ki, merről jön a hang, stb.

2022. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hang mintha az autó hátsó felétől hallatszik. Nem teljesen becsavartnál hallatszik, több kormány poziciónál lehet hallani. De mikor az autó egyenes talajon áll sehogy sem lehet előidézni, ezért is nem tudtam szerelőnek mutatni
2022. jún. 29. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha hátul tárcsafékes, akkor a fékpofák is nyávoghatnak így tolatás közben (ellentétes irányú erőhatás, mint ahogy "tervezve" lett). Automata váltós autóknál tolatva araszolás közben sűrűn előfordul ilyen, mivel ott a fékerővel araszolsz és van az a pont, amikor már éppen elfordul a kerék, de még nyomod a féket és mivel automata váltó, ezért már kezd is gurulni az autó és ilyenkor megnyekken. Manuális váltósnál ugyanez előfordulhat, ha lejtőn vagy és a lejtőn húzza a gravitáció. De ennek semmi köze a kormányhoz. Azt írod, hogy több pozíciónál lehet hallani, én ebből arra következtetek, hogy teljesen irreleváns.


Kellene keresned egy második személyt, aki odatérdel a kerekekhez és hallgatózik, hogy tényleg onnan jön-e a hang. Ha beletrafáltam és tényleg a fék, akkor azt tudom javasolni, hogy ne foglalkozz vele, mert nem jelent hibát. Egyszerűen azért csinálja ezt, mert ellentétes erők hatnak a fékre és emiatt berezonál.


Amit esetleg meg lehet próbálni, bár ez szerintem nem oldja meg, de egy próbát megér és ártati úgysem árt, hogy a fékpofákat hátul kivenni és sík felületen csiszolópapírral megcsiszolni, nem-e esetleg meg van üvegesedve a felülete. Lecsiszolod róla a rossz külső réteget, visszateszed, utána lehet jó is lesz, bár nem hiszem.

2022. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kormányt azért írtam mert kérdezték fennebb. Hátul tárcsafékes, nemrég voltak hátul a tárcsák cserélve. Köszönöm a választ!
2022. jún. 29. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!