Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines 7.5 literes átlagfogy...

Benzines 7.5 literes átlagfogyasztással, vagy dízeles, 5-5.5 literes átlaggal?

Figyelt kérdés

Az hogy milyen nemzetiségből valók az mindegy most. Dízeles a szokásos gyűgjeivel - bár nem túl erős, a benzines meg - elvileg nem olajevős fajta - simán csak sokat kér.


Ja, és van köztük mondjuk 5 év, a dízel javára (de nem a futásra).


Akárhogy számolom, a bő két literes különbség az én éves futásom szerint legalább 260 ezer forint. Ennyit csak nem kell tán a dízelre költeni évente...


Amúgy karosszéria, általános paraméterek pl. csomagtér méret ugyanannyi, méretre is kb. azonosak.


Ja és kezdjük ott, hogy a benzines - ha sikerül az elképzelések szerint azt a minimálisat alkudni - jó 200 ezerrel drágább lenne, amit költhetnék a dízel "kezdőcsomagra" is, kivéve vezérlés + olajak mert az friss.


2022. jún. 30. 15:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi infóval sajnos lehetetlen értelmes választ adni.
2022. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Akárhogy számolom, a bő két literes különbség az én éves futásom szerint legalább 260 ezer forint. Ennyit csak nem kell tán a dízelre költeni évente...


Itt már meg is válaszoltad magadnak a kérdést.

2022. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

"Ennyit csak nem kell tán a dízelre költeni évente..."


Hát csalódtak már ennél nagyobbat is.

2022. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
szóval egy 5 évvel öregebb benzinesre próbálod rábeszélni magadat?
2022. jún. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4 Fele annyit SE ment mint a dízeles, csak azért vonzó ajánlat, és nagyon szép kívül-belül. Mindkettő első magyar forgalomba helyezésű hozzátenném, szóval leinformálhatóak.


#1 Nem akarok itt hitvitákat indítani, annyi hogy mindkettő a maga nemében ritka modell. Mind a dízeles (évjáratilag baromi ritka), mind a benzines, ott meg maga a modell.


De ne is ez utóbbit firtassuk, ha nekem az kell, az kell, pont. Kérdés a dízel-benzin mint hajtás kiválasztása.


#2 Ezen nem tudok sajnos túllépni igen, mégis csak számít - főleg most - mennyit kér az autó. Nyilván a szívóbenzinesnek nem nagyon vannak nyűgjei, főleg hogy láncos, bár a dízel is...

2022. jún. 30. 15:29
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj a konkrétumokat azért mondom mert akkor érdemes egyesével alkatrész költségeknek utána menni. [link] itt a fogyasztásról is többet megtudhatsz. Persze megértem ha nem akarsz hitvitákat.
2022. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6 A fogyasztást ott néztem, nem a katalógus adatokat, onnan gondolom, hogy akkor kb. azt hozhatná nekem is, és úgy jön ki a jó két liter különbség.


Amúgy a dízel az 9 éves, a benzines meg 14... De mindkettő szép állapotú kívül-belül, nyilván, ki is lett takarítva meg lemosva de ténylegesen kopásmentesek is.

2022. jún. 30. 15:48
 8/18 anonim ***** válasza:
Én biztosan fiatalabbat vinném.
2022. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Akárhogy számolom, a bő két literes különbség az én éves futásom szerint legalább 260 ezer forint. Ennyit csak nem kell tán a dízelre költeni évente..."


Pedig simán benne van ennél több is akár. Ennyiből egy kettőstömegű csere se nagyon jön ki. (persze ha nem magadnak csinálod, meg nincs kedvezményed)

2022. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért azt se felejtsük el, hogy a benzinesre is kell költeni
2022. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!