Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autosnak el kell engednie...

Az autosnak el kell engednie a gyalogost a zebran?

Figyelt kérdés
Kb 10perce tortent, hogy mentem at egy zebran, (plzababol mentem ki) es mielott azt hinnetek, h minden nelkul atrohantam, nem. Lattam, h zold volt a lampa a gyalogosoknak a zebran, es tobbszor is korul neztem, h jon e auto. Eppen h kileptem volna egy auto a parkolobol baromi gyorsan jott felfele, es elegge megijedtem tole, mivel hirtelen jott, es alig allt meg a zebranal. Pedig en ugy tudtam h kotelessege megvarni a gyalogost. Nem is ertettem, mivel a tobbi auto megallt, es csak az az egy ment majdnem at a nyakamon:/ na most erre van szabaly, h akik parkolobol jonnek fel azoknak nem kell a gyalogosnak elsobbseget adni? Nem ertem h az emberek miert mennek ugy, mint a boldondok.

2022. jún. 30. 16:51
 1/5 anonim válasza:
4%
Légyszi ha ilyenen megijedsz, ne közlekedj 😂
2022. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha neked zöld lámpád van, akkor neki kell, hogy legyen piros lámpája - akár parkolóból hajt ki, akár mellékutcából, akár főútvonalon jön. Tökmindegy, ha van gyalogoslámpa, akkor kell hogy legyen autósnak is.

Egy kivétel van, ha neki kanyarodó zöldje van, de ebben az esetben is van általában figyelmeztető sárga villogó lámpája, illetve kanyarodó forgalom mindig elsőbbséget kell hogy adjon azon az úttesten áthaladó puhatestűnek, amelyikre rákanyarodik.

Szóval röviden: igen, el kell hogy engedjen - bár elmondásod alapján ezt meg is tette.

2022. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
18%

Nem tudom mitől ijedtél meg, ha neki pirosa volt neked meg zölded; attól mert nyár van és valaki gyorsulgat (ezt speciel nem tiltja semmi ha sebességkorláton belül marad) a motorja pedig felbőg mert nem hangszigetelt, akkor ne foss be. Szabály szerint megadta az elsőbbséget.


Az viszont szabálysértés ha a gyalogost megijeszti az autós.

2022. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hova tüntek az ékezetek? Elvitta a kiscica?

Amúgy ja, kijelöl gyalogátkelőhelyen a gyalogosnak elsőbbsége van.

2022. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
te is tudod, hogy nincs ilyen extra szabály. A delikvens hülye volt, ennyi
2022. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!