Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő volt nektek megszer...

Mennyi idő volt nektek megszerezni a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Akik mondjuk az elmúlt 1 évben tették le és elsőre, vagy másodikra át is mentek mindenből .

2022. jún. 30. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
6 hónap.
2022. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Melyiket?

Jólvan na, tudom mire gondolsz, de azért van pár kategória, szóval érdemes leírni a kérdésbe, hogy melyikre gondolsz.

A B kategóriám 4 hónap alatt lett meg úgy, hogy jó ismerős volt az iskola vezetője.🤦‍♂️

2022. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1 év és 3 hét.

2021. június 7. - 2022. június 27.

Ha az első forgalmi vizsgán átmegyek, akkor 1 év és 2 nap lett volna.

A dolog több helyen is csúszott egyébként: a KRESZ-tananyag befejezése után két és fél hónapot vártam a vizsgára (július 25. - október 6.), aztán november közepén kezdtem vezetni. Lassan haladt, de a probléma akkor jött, amikor február közepén motorhibás lett az autó, és bár az oktató tudott kölcsönkérni egyet, azzal azért nem akartam túl sokat vezetni, inkább csak hogy ne essek ki a gyakorlatból. Így hát május elejére lett meg a 30. óra, az oktatóautót pedig május közepén tudtam újra vezetni, ekkor viszont még kellett gyakorolni a vizsga helyszínén (Budapesten vezettem, de Cegléden volt a vizsga), a vizsgaidőpont pedig június 9. lett.

Igazából nem bánom, mert nem sok előnyöm származott volna belőle tanév közben (+akkor a vizsgát és a ceglédi vezetéseket év közben kellett volna leigazolni..), nyárra pedig (nyaralás stb.), amikor megy a mászkálás, így is meglett. :)

2022. júl. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2 év 4 hónap. Jó, ebben egy bukás is benne van, de sok más is.

2020 februárjában kezdtem a Kresz-tanfolyamot, márciusban jött az első nagy Covid-lezárás, hónapokig se tanfolyam se vizsga nem volt. Júniusban vizsgáztam kreszből, elsőre meglett.

Rögtön elkezdtem hívogatni az oktatókat, egyet találtam, aki nem bunkózott a telefonban, augusztusban kezdtem vele. Alig volt rám ideje, átlag havi egy alkalommal tudott fogadni. Közben volt még a két Covid-lezárás is. 60 óta után mentem vizsgázni, ez 30 alkalom, és ezt 1 év és 7 hónap alatt sikerült összehozni.

Amikor a bukás után közölte, hogy se pótórára, se vizsgára nem tud időpontot adni pár hétig, betelt a pohár, és átjelentkeztem máshova. Közben már ketyegett az időm, hogy lejár a Kresz-vizsga utána adott két év, de ezt szerencsére meghosszabbították a lezárások miatt. Az új oktatóhoz heti két alkalommal mentem, de sokat kellett gyakorolnunk, mert a közeg sokkal nehezebb volt, és kiderült, hogy az előző oktató alap dolgokra nem tanított meg (parkolás, megfordulás, emelkedőn elindulás stb.) De a vizsga második nekifutásra meglett.

2022. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!