Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudom, hogy jó helyre...

Pintér László kérdése:

Nem tudom, hogy jó helyre tettem-e ki a kérdést, de forgalmi nélküli segédmotor kerékpárokba történő tankoláskor csak piaci áron lehet azt?

Figyelt kérdés
2022. júl. 1. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Igen, csak úgy.
2022. júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Forgalmi hiányában igen.
2022. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De egy smkp-nek nincs forgalmija, se rendszáma.
2022. júl. 1. 12:02
 4/12 A kérdező kommentje:
Vagy autó forgalmival lehet motorba tankolni?
2022. júl. 1. 12:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 Mégegyszer mondom, forgalmival. Kizárásos alapon ha nem lehet forgalmija akkor nincs is, és akkor nem lehet hatósági áron tankolni. Ha rá néz a kutas látja hogy az egy kismotor, hiába mutogatsz neki forgalmit nem fogja levonni.
2022. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg már csak KIZÁRÓLAG magyar forgalmival, és KIZÁRÓLAG csak a járműben gyárilag meglévő üzemanyagtartályba szabad tankolni hatósági áron.

Szóval, ha beteszel a hátsó ülésre egy gyerekkádat, abba sem.

Fűnyíróba, kertit traktorba stb. sem.

Lehet nem optimális megoldás a hatósági ár, az kétségtelen.

Vannak országok, ahol az állam a saját zsebéből finanszírozza a kieső hiányt, van ahol pénzt adnak az embereknek. Ezekben is van jó és rossz.

2022. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, csak érdekelt, hogy akinek amúgy van autója, de a jó idő ellenére egy robogóval közlekedne, ugyanannak az Embernek ugyanazt az üzemanyagot miért drágább a saját kocsija helyett a saját robogójába tankolni? Ez csak ilyen elméleti kérdés. Mert gondolom rendszámos nagy motorba is lehet tankolni 480-ért, de ha az MZ helyett a Simsonba akarok, az mivel másabb amúgy? Főleg, hogy MZ-ből sem tart semeddig leszívni a benzint és áttankolni a Simsonba. De csak érdekel, nem akarok ezzel forradalmat robbantani, csak kérdezek.
2022. júl. 1. 13:28
 8/12 A kérdező kommentje:
de a jó idő miatt inkább*
2022. júl. 1. 13:29
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

látszik ráérsz..melyik szót nem értetted a paragrafusból..


Én például nem égetem agam ilyen piti dologgal..odagurulok a 100-as oszlophoz, és telekérem, plusz kannába a kis mocimnak.

Kifizetem. Így jártam. Ezt kell tudomásul venni.


Itt hiába lázadozol

2022. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Válság van. Lassan víz sem lesz. Mindennek az ára megy ezerrel felfelé. Egy kormányzati döntés volt, hogy így segítség az autósokat, motorosokat. Kezdetben lehetett egy keveset kannában is venni. A helyzet romlott, ezért már csak a jármű rendes tartályába lehet, és sok helyen korlátozott a mennyiség.

Az autó sem feltétlenül csak létszükségletként van használva, és egy fűnyírás is lehet életbevágóan fontos.

2022. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!