Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A segédmotoros kerékpáron...

A segédmotoros kerékpáron tényleg kell nappal városon belül a tompított fényszóró, vagy a rendőr zavarodott meg?

Figyelt kérdés

Ennyire furcsa igazoltatásom még nem volt. Megyek egy ipari park elkerülőn simsonnal, igaz viszonylag gyorsan, látom jön mögöttem, megelőz és levillog. Ketten kiszálnak, egy fiatalabb és egy idősebb. Ez volt a párbeszéd nagyjából:


- Jónapot kívánok, közúti ellenőrzés, személyi igazolványt, lakcímkártyát, kötelező biztosítást kérem szépen.

- Jónapot kívánok! (majd elővettem a személyit és a lakcímkártyát, közben még beszélgettünk).

- Jó tempósan megy a motor.

- Hát igen, fújtam a gumikba kicsit többet, így nem lassul be olyan hamar, városban jobb.

- Fújja meg kicsit (odatartja a szondát, belefújok, közben nézi a személyit) Hol dolgozik?

- Nem dolgozok, tanulok.

- Hol?

- (mondtam hogy hol, ja meg hogy végülis dolgozok amikor kell, de csak az otthoni vállalkozásunkban)

- Azért állítottuk meg, mert nem használta a lámpát. (itt már láttam rajta hogy nem akar kötekedni)

- (??? Nézek értetlenül) Városon belül nappal kell használni?

- (bólogat) Kell.

- Meg tudom mutatni, működik rendesen.

- Kapcsolja majd fel, jó? Viszont látásra! (visszaadta a személyit, beültek a kocsiba és elmentek)



Utólag így elgondolkodva nem értem az egészet, a jogsit nem is adtam neki oda nagy hirtelenjében, lehet hogy azt is mondta az elején. A biztosítási papírról is megfeledkezett, egy percig se tartott az egész. A lámpának utánakerestem, hátha valami új jogszabály van amiről nem tudok, de sehol nem írják. Csak azért mondhatta, mert látta hogy nem vagyok egy hülyegyerek és nem akarsz szívózni velem? Vagy mi volt ez?


2017. aug. 13. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A segédmotoros kerékpárt és motorkerékpárt a nappali jó látási viszonyok közt lakott területen belül is ki kell világítani.
2017. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem új jogszabály, évek óta kötelező minden motorkerékpáron a tompított fényszóró használata, éjjel-nappal, városban, vidéken is.
2017. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb motoron pont ezért le sem lehet kapcsolni a világítást. Kötelező nappal is.
2017. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%

Nekem is beszólt a rendőr, hogy kapcsoljam fel a világítást(nappal, az Andor úton). Aztán megegyeztünk, hogy erre a szarra nem vonatkozik, itt és most.


Szóval lakott területen belül, nappal nem kell bekapcsolni a tompítottat segédmotorkerékpáron.


Van néhány olyan típus, amin nincs is tompított lehetőség.

A jelenlegi előírás csak előírja a lámpa meglétét, de nem írja, hogy használni is kell nappal, lakott területen belül.


De ha nem muszáj, nem kell vitatkozni.

2017. aug. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát oké, ezt nem tudtam, pedig lassan 10 éve motorozok. Kocsinál viszont ha kötelező ha nem, mindig felnyomom a tompítottat.
2017. aug. 13. 19:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

@18:59:


KRESZ, 44. § A forgalomban részt vevõ jármûvek kivilágítása:

(...)

(7) A forgalomban részt vevõ motorkerékpárt és a tompított fényszóróval felszerelt segédmotoros kerékpárt - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

(...)

2017. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#4, tudsz olvasni? A kresz egyértelműen fogalmaz. Mindig és mindenhol be kell kapcsolni a tompított fényszórót, ha smkp-val közlekedsz.
2017. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!