Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indult be az autó?

Miért nem indult be az autó?

Figyelt kérdés

Hazajöttem, leallitottam az autót kb 10 percre, majd el akartam indulni és nem indult be, próbáltuk betolni is, úgy se sikerült. Tekert, de nem indult. (Akksinak semmi baja nem volt)

Majd másnap reggel ismét megpróbáltam, akkor se sikerült aztán harmadnap reggelén egyből beindult.

Esetleg valakivel fordult már elő ilyen? Természetesen a szerelőnek is el fogom ezt meselni, de azért itt is érdeklődők hátha valaki meg tudja mondani miért lehetett. :)



2022. júl. 3. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Elromlott:) Remélem nem gondoltad komolyan hogy az alapján hogy "nem indul" bárki megmondja hogy mi a baja.
2022. júl. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
végül is lehet találgatni, a motornak kell szabad levegő áramlás (légszűrő - legcső legyen tiszta.. állatok szertnek beköltözni és/vagy eltömíteni odahordott szarokkal) üzemanyag az égéstérbe (működő üzemanayag pumpa), szikra (megfelelő gyujtótrafó, gyerta... benzin motor esetén), kompresszió, rendes időzítés (megfelelő vézérlés)
2022. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudjuk.
2022. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Látom ott a renault, azoknál van ilyenkor pl felső holtpont jeladó hiba.

Ha meg nem az, akkor is egy csatlakozó széthúz, visszadug szintű művelet.

2022. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

"Esetleg valakivel fordult már elő ilyen?"

Nem találkoztam még ilyennel, de hallottam hasonlót. Azzal a különbséggel, hogy ott a melegen leállított motor nem indult be, de lehülés után megint jó volt. Olyan kontakthiba, ami melegre jön elő.

A leggyanusabb valóban a vezérműtengely jeladó, mert az csak amotor beindításához kell. Vagy a motorvezérlő kompjuter.

Ha itt is ilyen melegen aktiválódó hibáról van szó, akkor cold spray-vel egyesével le kell hűteni a szenzorokat, elektronikát. Ha a meleg motor erre beindul, akkor az az alkatrész volt a hibás.

2022. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!