Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Reggel nem indult az autó...

Reggel nem indult az autó csak betolás után. Érdemes megpróbálni tölteni az akksit?

Figyelt kérdés
Varta D59-van benne, nem tudjuk hány éves lehet mert januárban vettük a kocsit. Ki tudnám cserélni, de gondoltam először feltöltöm hátha az a sok rövid út tett be neki amire mostanában lett használva. Feltünt még amikor ránéztem, hogy a tetején egy csíkban ilyen fehéres por volt nem tudom, hogy nem-e a sav jött ki belőle. Ez miatt aggódok kicsit mert kollégám ugyanígy járt még be is mérette, mondták neki töltse fel azt jó lesz az még. Kb egy hónapig járt vele aztán kampec.
2022. máj. 2. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ha tölteni kell akkor vége. Az meg fog halni rövid időn belül. Ahhoz nagyon keveset kell járni hogy ne tudjon visszatölteni, max 1-2 km egyhuzamban. Próbálhatod tölteni de ha lemerült akkor 99% hogy haldoklik.
2022. máj. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mostanában ilyen rövid utakat ment, mert apám használgatta vásárlásra meg melóhelyre járt vele (2km). De én is attól tartok, hogy feltöltöm azt majd valahol megint lehal.
2022. máj. 2. 10:27
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Vegyetek bele valami normális akksit. Pl Bosch,Banner.
2022. máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a Varta se rossz, de 27 ezerért láttam Boscht is.
2022. máj. 2. 10:37
 5/9 krwkco ***** válasza:

Ellenőrizni kell, hogy a generátor rendesen tölt-e. Meg azt, hogy nem folyik-e túl sok áram az autó állása alatt. Ha ez a két baj van, akkor az akksicsere nem megoldás.

Ha a cellákon van kupak, pótolni kell a desztilláltvizet. Előfordul, hogy ezek a kupakok címke alá vannak rejtve. Fel kell tépni a cimkét.

Az akkisvásárlás vs. töltés kérdése a körülményektől függ. Ha olyan ember használja, aki kétségbe esik, ha nem indul az autó, akkor inkább csere. Ha nem ez a helyzet, akkor lehet egyszer-kétszer tölteni, amíg ki nem derül, hogy segít-e rajta.

Meg attól is függ, hogy milyen az anyagi helyzet, érdemes-e még fél évig eltolni az akksicserét.

2022. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kb két hónapja volt szervizben ahol nézték a generátor töltését és az akksi indítókészségét is. Minden rendben volt vele. Én kétszer mentem vele pestre az elmúlt egy hónapban, javarészt most az öregem használja aki meg csak rövid utakat megy vele. Úgy döntöttem bevállalok egy töltést aztán meglátjuk mit mutat.
2022. máj. 2. 10:49
 7/9 krwkco ***** válasza:
A széles cimke alatt nincsenek cellakupakok? Kicsi a valószínűsége, de hátha.
2022. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha csak 1-2km-ekre megy vele, ne is csodálkozz. Nem tölt vissza annyit, mint amibe az indítás kerül.
2022. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Fatertól annyit kértem miután betolták a kocsit menjen vagy 20 km-t vele pályán azóta nem volt gond, tegnap és ma is beindult elsőre. Ettől függetlenül ma ráraktam tölteni.

7-es ezek már gondozásmentes akksik nincsen kupak a címke alatt.

2022. máj. 4. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!