Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hétfőn igényeltem vezetői...

Hétfőn igényeltem vezetői engedélyt, külföldön milyen feltételekkel vezethetek? Az Egyesült Királyságba illetve USA-ba fogok dologoznni 2-2 hónapot. A kormányablakba nem tudtak semmit ezért kérdezem itt.

Figyelt kérdés

Az Egyesült Királyságba jó a sima magyar jogsi, ha jól tudom. Viszont 10 napig csak ideiglenes lesz sajnos, illetve már holnap indulok és sajnos nem tudom megvárni a rendes jogsim érkezését.

Így van-e rá mód, hogy vezessek ott (bérelt céges kocsi).

USÁ-ba nemzetközi jogsi kell ha jól tudom. Viszont azt csak 2 év után adnak?

Köszi előre is



2022. júl. 5. 10:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt mondták még a Kormányablakba,hogy UK-ba vagy USÁba kell megkérdeznem ahová megyek.
2022. júl. 5. 10:26
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem vezetsz. Ez ilyen. Meg kell várni.
2022. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ideiglenes jogsival, vagy az igényléskor kapott igazolással csak belföldön vezethesz. A plasztikkártyát meg kell várnod.


UK-ban és USA-ban is elfogadják az EU-s jogsit.


"Járművezetés az USA-ban

A magyar jogosítvány maximum egyéves tartózkodásra érvényes. A nemzetközi jogosítvány nem szükséges a vezetéshez, de hasznos lehet. Azoknak, akik autót akarnak bérelni, tanácsos az utazás előtt kiváltani, mert a bérlésnél és esetleges vészhelyzetekben, mint pl. közlekedési vétség vagy baleset, segítséget jelenthet, különösen nyelvi nehézségek esetén."

2022. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Illetve az ügyfélkapun utána olvastam ott sehol nem volt leírva, de a kormányablakba nem túl meggyőzően, de azt mondták, hogy 2 éves jogsira lehet nemzetközi engedélyt kérni.

2022. júl. 5. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!