Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A bonus-malus fokozatokhoz...

A bonus-malus fokozatokhoz tartozó szorzók hogy működnek?

Figyelt kérdés

A0-ból ha B1-be lépek, akkor lesz 0,97 a szorzó. De mihez képest? A jelenleg fizetett A0-s díjhoz? Majd ha átlépek B2-be, akkor a B1 lesz szorozva vagy az eredeti A0?


5-6 év balesetmentes vezetés után már elég szépen le lehet faragni a kötelezőt. Legalábbis ha mindig az előző évihez képest nézik a szorzót.


2022. júl. 6. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem ilyen egyszerű a dolog. A díjszabás nem úgy van, hogy van egy fix alapdíj, ami éveken át annyi és csak a bónusz szorzóval szorozgatják!

Egyébként a legtöbb biztosítónak fent van neten a teljes részletes díjszabási táblázata. Még a bónusz szorzószámai sem fixek. Frissítéskor úgy variáljak, akár évente többször is, ahogy akarják.

Nekem pl 10 éve ugyanaz az autóm van. A személyi adataimban sem történt változás. Ugyanott lakok most is, mint 10 éve. Káreseményem még soha nem volt. A00-ban kevesebbet fizettem, mint most B10-ben, mert közben az alap díjakat is emelték. Volt olyan, hogy következő évre emelkedett a bónuszom, mégis többet kellett fizetnem. Sőt, ez volt a gyakoribb eset. Nagy ritkán fordult elő, hogy a bónusz növekedéséven egy-két ezer forintot elengedtek volna.

2022. júl. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A0-ból ha B1-be lépek, akkor lesz 0,97 a szorzó. De mihez képest? A jelenleg fizetett A0-s díjhoz?"


Minden szorzó az éppen aktuális alapdíjat változtatja, nem az előző év díját. Eleve nem is csak évente módosulnak a díjtáblák, hanem gyakrabban.

2022. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2022. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez az igazi szemétség én is B5-be lépek, és ahogy megyek előrébb egyre drágább a biztosítás, holott olcsóbbnak kellene lennie. Ez megint a jó magyar cigány mentalitásra vezethető vissza.

Fizessél csak majd leverjük rajtad. Egy 17 éves autóra, ami nincs 100LE igenis felháborítónak tartom a közel 34 ezres kötelező biztosítást.

2022. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Én most kötöttem elsőt nincs negyvenezer A00-val, pedig az autó nincs 10 éves, és az sincs 100 le. Valami ott nem lesz kóser a tiédben, válts biztosítót.
2022. júl. 6. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:

"Egy 17 éves autóra, ami nincs 100LE igenis felháborítónak tartom a közel 34 ezres kötelező biztosítást."


Szintén 2005-ös autó, 101Le, B10-es bónusz, vidéki lakhely, 22 éve van jogosítványom, 39 éves vagyok. Tavaly fizettem 30-at. Idén 35 körüli összegre számítok. És örülök, ha csak ennyit fognak emelni.

2022. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 most lenne éves váltásom. Megnéztem a többit csak drágábban ad. Egy sz.rfasz.ú banda az egész.
2022. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Nekem jövő hónapban fogják kiküldeni az évfordulós levelet. De megnéztem úgy, mintha most lenne az évforduló. A legolcsóbb ajánlat éves előre utalással 35e. Tehát jól tippeltem, megint emelnek, szokás szerint.
2022. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden drágul majdnemhogy exponenciálisan. Mégis mit vártok?
2022. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!