Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyedi elektromos autóknak...

Egyedi elektromos autóknak járó zöld rendszámnak nem EU-snak kéne lennie?

Figyelt kérdés

Nem kék EU-s szalag volt a bal oldalán, hanem a régi stílusú magyar zászlós.


A rendszám egyedi volt.



2022. júl. 6. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Miért kéne EU-nak lennie? Korának megfelelő autó, akkor marad a rendszám. Nem tudja a zöld rendszám kritériumait teljesíteni, ergo marad a régi rendszáma. Nem nehéz végiggondolni.
2022. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt reméltem hogy a zöld rendszámból ki lehet következtetni hogy egy viszonylag új autóról van szó, azért is tettem fel a kérdést.


Tudom, vannak 2004 előtti elektromos autók is, de ezek vagy ritkák, vagy nincs zöld rendszámuk még, vagy nem egyedi zöld rendszámuk van.

2022. júl. 6. 16:26
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg sajnálom azt is hogy nem megy a szövegértés. Nem egy leendő feltételes rendszámról beszéltem, hanem egy meglévőről amit egyébként az utcán láttam.
2022. júl. 6. 16:27
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Úgy tudom egyediben nem adnak zöld rendszámot hiába elektromos a kocsi. Ha egyedi rendszámos és még nem EU-s, elképzelhető hogy a rendszámot még 20-25 éve csináltatta a tulaj és mikor vett új kocsit átrakatta és így került erre a kocsira is. Én is láttam már ilyen rendszámot egy új Skodán.
2022. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul tudod, mert az utcán láttam.


Zöld rendszám, régi stílusú magyar H-val és magyar zászlóval.


Lekérdeztem a rendszámot és létezik.


Egyébként arra én is gondoltam hogy mi van akkor ha 2004 előtti egyedi rendszámot átrakatta az új elektromos autójára, csak akkor érdekes hogy nem EU-s

2022. júl. 6. 17:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert 2004 előtt nem létezett a zöld rendszám
2022. júl. 6. 17:57
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát ez jó kérdés. Próbarendszámok, OT-s rendszámok és honvédségi járművek rendszámain nincs EU-s kék csík, a többin elvileg kell lennie zöld rendszámoson is. Ha Ügyfélkapun lekérdezed, műszakinál nincs valami egyéb záradék megadva rendszámra vonatkozóan?
2022. júl. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet hogy esetleg diplomata rendszám? Bár az meg kék, nem tudom hogy abból adtak-e ki zöldrendszámosat.
2022. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Elektromos autóra is simán adnak egyedi rendszámot. Itt van pl. ez is:

[link]

Tehát szerintem volt a tulajnak egy 2004 előtti egyedi rendszáma, amit újragyártatott (magyar zászlósan, hiszen júli. 1. előtt ezt még megtehette) csak éppen nem fehérben, hanem zöldben kérte.

Egyébként én is láttam már egyedi, nem EU-s, zöld rendszámot.

2022. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
így van. régi egyedi rendszámot simán át lehet vinni elektromos autóra, attól nem változik semmi, csak az alapszín lesz zöld. több ilyen régi zászlós zöld rendszámos autó is van.
2022. júl. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!