Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rohad a küszöb sarka, lakatos...

Rohad a küszöb sarka, lakatos munka nélküli megoldás?

Figyelt kérdés

van egy tenyérnyi rohadás a kocsim küszöbénél (pont a sarkánál), mivel 20 éves már szegény.


Azon gondolkoztam, hogy lecsiszolom a lepattogott festéket róla, és lefújom valami korrozióvédővel.


Lakatost nem ismerek, és ahogy hallom, a legtöbb nem is foglalkozik már ilyennel...


Szerintetek mennyibe kerülne ezt megcsináltatni amúgy?



[link]


[link]



2022. júl. 8. 07:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lakatos munka nélkül? Hát abba már ne reménykedj, kívülről nem tűnik olyan rossznak de rohad az már rendesen.
2022. júl. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Purhab, csiszoló, festékspray. Pár ezer Ft. aztán reménykedj, hogy nem ver agyon a kövketző tulajdonos, amikor kiszakad neki egy emelésnél
2022. júl. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
#2 Áhh, én ezt már meg nem csiszolnám. Az első képet elnézve olyan lehet mint a szivacs, ezen már nem csak egy kis felületi rozsda van.
2022. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 krwkco ***** válasza:
53%

Én nem volnék ennyire pesszimista. Szerintem, ha kívülről kézzel átcsiszolod, nem fog teljesen eltünni, átlyukadni a lemez.

De ennél fontosabb, hogy belülről kapjon egy olyan üregvédelmet, ami a rozsdás felületeket is elzárja a víz elől. Akár annak árán, hogy nem látható helyen megfúrod a lemezeket és onnan kezeled pl. egy megfelelő üregvédő sprayvel. Aztán vagy ledugózód vagy hagyod szellőzni. Arra gondolni kell, hogy a küszöb általában legalább két üregre van osztva egy középső elválasztó lemezzel.

Szerintem egy ilyen házilagos megoldás is jelent pár év előnyt. Utána még mindig dönthetsz a küszöbcsere vagy az autótól való megszabadulás mellett.

2022. júl. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

19 éves autó, jövő decemberben lesz a műszaki.


Milyen összegbe kerülne ennek a javíttatása, szerintetek? Úgy nagyjából, ha csak ez a gond, és nincs alárohadva máshol

2022. júl. 8. 08:54
 6/17 anonim ***** válasza:
11%

#3: Azért első a purhab...


#2

2022. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ezt már ne csiszold, mert akkor anyagfolytonossági hiány fog kialakulni és csak a PUR-hab vagy a lakatos tud segíteni. Ha lehet hozzá kapni javítóelemet, akkor 20-30e körül lehet a munkadíj plusz anyag és festés.

Ha nincs javítóelem és a kasznisnak kell legyártania, akkor jóval több.

2022. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100 és 200 között megcsinálják
2022. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8, annyiért biztos nem csináltatom meg, ér 300-400ezret az autó.



Alvázvédő sprayvel lefújni, azt úgy hagyni?

2022. júl. 8. 11:19
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez tuti át van már rohadva, és külső kép alapján gittelték már korábban.


Lecsiszolod fémig/gittig, feltöltöd üvegszálas gittel, újra lecsiszolod, aztán alapozó, festék, lakk.


Ha csak ráfújsz, talán átmegy műszakin, de ha megszúrkálják picit, kiderül a turpisság.

2022. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!