Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mopedes (AM) és kismotoros...

Mopedes (AM) és kismotoros (A1) jogosítvány vizsgája között mennyi különbség van? Több dolgot kell tudni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 9. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vizsga oldalról sokkal többet nem kell tudni, hirtelen csak annyi jut eszemben, hogy míg segédmotorkerékpárral nem mehetsz autópályán és autóúton, addig nagymotorral már igen.
2022. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az AM-esnél 25 pontos a KRESZ vizsga, addig az A1-nél 55. A KRESZ nem sokkal több. Anno AM-t csináltam először, aztán A1 és végül A és B-t egyszerre. Csak a moped-en meg a B-n csináltam elméleti tanfolyamot.
2022. júl. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugye rutin már nincs pedig abban voltak különbségek.
2022. júl. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 nem tudom így értetted-e, de az A1 még mindig kismotor


#3 ezt hogy érted?


Lehet rögtön A1-re menni, ha nincs meg a mopedes jogsi?

2022. júl. 10. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 Lehet, hogy "kismotor", de autóútra és autópályára csak olyan járművel mehetsz fel ami önerővel 60km/óránál nagyobb sebességre képes. AM az az segédmotorkerékpárnál pedig ez 40km/óra.

Hozzáteszem, hogy én 14 évesen, 1989-ben szereztem segédmotora a jogsit, amit akkor kismotornak hívtunk, efelett már minden nagymotor. Viszont akkor még nem is volt lépcsős motorjogsi.

Egyébként sok embernek, köztük nekem is aki 1989-ben szerezte segédmotorkerékpárra a jogsit, még mindig az 50-es a kismotor, mert pl akkor még nem volt ennyire szétszedve a nagymotor kategória se.


Egyébként A1-nek meg nem feltétele a mopedes vagy AM kategória, csak a betöltö 16 év a vizsga napján, max kell egészségügyi vizsgát is tenned, ha semmilyen kategóriából nincs jogsid. Én most járok A korlátlanra mert (bőven) elmúltam 24 éves

2022. júl. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2022. júl. 10. 22:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem követem már a vizsgákat. Arra emlékeztem, hogy eltörölték a rutint, de az csak a B-re vonatkozott. Akkor viszont az áll, hogy az AM-nél egy teljesen legegyszerűsített rutinvizsga van. A1-től egységes fölfelé.


Ha van választási lehetőséged és a elhivatott vagy a motorozásban, akkor érdemes az A1-t vagy A2-t választani. Ha az megvan 2 évig, akkor mehetsz A-ra. Legalábbis régen így volt. 14 évesen csináltam az M-t (akkor még ez volt a jelölés), 16 évesen az A1-t és 19 évesen az A-t és B-t egyszerre.

2022. júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok elhivatott ebben, majd autózni szeretnék, de el kell mennem AM-re, viszont úgy gondoltam, hogy akkor már inkább az A1-et csinálnám meg. De akkor A1-nél nincs gyakorlat, vagy valamit félreértettem?
2022. júl. 11. 12:50
 9/9 anonim ***** válasza:
De van az A1-en rutin. Ahogy az A2 és az A korlátlanon is. De láttam AM kategoriában is egy srácot, szóval valószinű ott is kell, ők nem tudom milyen pályát mennek.
2022. júl. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!