Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alkoholszonda megtévesztése?

Alkoholszonda megtévesztése?

Figyelt kérdés

Sok yan oldal van ahol azt taglalják hogy semelyik módszer nem hatásos, vagy tévhit. Én ezt addig nem tudom elhinni amíg vagy magam meg nem bizonyosodom róla vagy más tapasztalata alapján, pl aki itt kipróbálta. Ugye azért írják a hivatalos oldalak hogy ez sem meg az sem hatásos hogy ezzel elrémisszék azokat a próbálkozástól akik ezalapján bátorsagot kapnának.


Nem áll szándékomban ittasan vezetni, ezt szöhezzük le. Van egy alkoholszondája ismerősömnek, nem tudom mennyire pontos. Azon fogjuk kipróbálni.


Valaki arra esküszik hogy el kell rágni pár gerezd fokhagymát amint meglátod a rendőrt és a szondát az megzavarja. Valaki jeget rágcsál (ez véleményem szerint hülyeség, hol lenne nálad a kocsiban jég...) meg olvastam olyat aki eurót szopogatott, és a pénzérme fémtartalma semlegesítette az alkoholt, vagy széntablettát kapott be.


Van itt olyan aki tapasztalat alapján tud valamit erről mondani?



2022. júl. 9. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen könnyen át lehetne verni egy müszert, akkor mi értelme lenne az egésznek?

A fokhagyma semmit nem tesz az alkohollal, legfeljebb nem csak pálinkabüze lesz az illetünek, hanem fokhagyma IS.

Hidd el, nem lehet átverni a szondát, egyetlen mód, hogy ne legyen gond, ha vezetés elött nem iszik az illetö semmit legalább 8-10 órán keresztül

2022. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy alkoholszondája ismerősömnek, nem tudom mennyire pontos. Azon fogjuk kipróbálni."


Ha az ismerős szondáját sikerül is átvernetek, akkor biztos a rendőr szondájával is menni fog?


Régen, amikor ilyen üvegcsében volt egy porszerű reagens, próbálkoztak melléfújással. Az újabb eszközök mérik a beáramló levegőt, és megismételtetik veled a fújást, ha nem elég.


Fokhagyma, jég, pénzérme nem fogja hatástalanítani az alkoholt. Akkor inkább rágjon ciánt.

2022. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
A legnagyobb átverés, amikor minden jel arra mutat, hogy ittas vagy, de a valóságban egy kortyot sem ittál.
2022. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyasvalaki indította el a témát akit nem kedvelek; sok látszólag hihetetlen folgot állít mintha az 100%-ig úgy lenne. Ilyenkor rákeresek neten. Ha nem kielégítő a válasz ott, mert jön a gyanu hogy talán ez direkt nincs leírva, akkor itt is megkérdezem. Szerintem sem hasznos ez a fokhagyma dolog, ebből is tudom mennyire kamus a srác; állítása szerint rendőr ismerőse már kipróbálta ezt és neki használt. Nem akartam grimaszolni, de ebből csendben legalább kialakítok róla egy képet. Kamus a gyerek.
2022. júl. 9. 16:46
 5/9 anonim ***** válasza:

vegyél egy szondát és próbálgassad otthon

aztán reménykedj, hogy ugyanolyan elven működővel tesztelnek majd a rendőrök

2022. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Még ha a fokhagyma vagy a fém semlegesítené is az alkoholt (nem), a szondába elég sok levegőt kell befújni. A tüdődben lévő levegő nem találkozik ezekkel a csodaszerekkel, márpedig a szondába jelentős részben abból jut, és addig, amíg átjut a szájüregeden, nem igazán lép reakcióba semmivel. Röviden: baromság minden ilyen praktika.


Nyilván kamuzott az ismerősöd, szerintem egyetlen rendőr ismerőse sincs, nem hogy olyan, aki kipróbálta volna.

2022. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod átverni, nem véletlenül van az úgy.

Max ha jí zsíros kaját eszel az semlegesít valamennyi alkoholt mialőtt felszívódna, de annyi erővel ihatsz kevesebbet is.

2022. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a Mythbusters-nek az erre vonatkozó részét, biztos fenn van a neten, mindent kipróbáltak eredménytelenül.
2022. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az alkoholt a tüdőd mélyéből kifújt levegőből érzékeli a szonda, ezért teljesen mindegy, hogy mivel próbálod átöblögetni a szájüreget.
2022. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!