Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit lehet inni vezetés előtt?

Mennyit lehet inni vezetés előtt?

Figyelt kérdés

NAGYON SÜRGŐS!

kb. egy 2 órája megittam 2 pohár (nem is tele pohár) pezsgőt.akkor most vezethetek?



2014. jan. 18. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te most nem vezethetsz :D
2014. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szonda sajnos még azt is kimutatja ha ettél egy dianás cukorkát vagy egy konyakos meggyet. Emiatt van ugye, hogy szomszéd országokban egy minimális ezrelék megengedett, így nincs iylen helyzet. Most pár óráig sajnos phi.
2014. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyit lehet inni, csak nem alkoholos italt, legfeljebb vizelni kell majd kiszállni.
2014. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon évek óta zéró tolerancia van, azaz nem vezethetsz (még). Meg kell várnod, amíg a szervezeted lebontja én nem lesz kimutatható a véredből.


Az alkohol lebontási ideje függ a szervezetedtől, attól hogy mit ettél előtte/utána és egyebektől - vannak ilyen netes kalkulátorok, amik nem tudom mi alapján számolnak és mennyire hihetőek.


Például:


[link]


Nekem (férfi, 85 kiló) kb. 2,7 órát hoz 2 deci pezsgő lebontására.

Egy 60 kilós nőnek 4,5-öt.

2014. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De nem fogják elfogadni a rendőrök indoknak, hogy a netes kalkulátor mit mondott, amikor a szonda kijelzi az alkoholt. Úgyhogy érdemes fenntartással kezelni a dolgot.
2014. jan. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg valakit h vezessen! Ne kockáztass, magad miatt sem!
2014. jan. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!