Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát kivétel Audi 80...

Termosztát kivétel Audi 80 B4-ből, illetve hengerfejes-e a kocsi?

Figyelt kérdés

Elnézést a hosszú kérdésért, csak hobbysta vagyok és pénzem sincs szerelőre. Pár dologgal azért tisztában vagyok.

Audi 80 B4 2e köbcenti, a termosztátot próbáltam kivenni, akna nélkül, majd felülről, csak a váltó felőli csavarhoz fértem hozzá rendesen 10 es kulccsal. Van olyan szerszám, amivel le lehet venni a termosztát borítást a szervó szivattyú lecsavarozása nélkül? Esetleg a racsnis, csuklós 10-es kulcs? Nagyon bedugták a sarokba. A termosztátot ideiglenesen akarom kivenni hogy úgy teszteljem a motort.

A másik kérdésem hogy állítólag ennél a hútőrendszer nagynyomásos. Az természetes, hogy mivel túl gyakran kapcsolt be a hűtő ventillátor, műszer szerint majdnem 100 fokon, a kiegyenlítő tartály sapkáját meleg motornál nagyon finoman meglazítva légtelenítettem sok esetben, ekkor rendszeresen sziszegve levegő távozik? Ilyenkor látszott hogy jön a hűtővíz a hűtő tetején levő vékony gumicsövőn a kiegyenlítő tartályba, a múanyag tetején is látható módon. Mikor levegő helyett már a víz jött, akkor elzártam.

A hútővíz nem folyik láthatóan, kivéve péntekig, akkor sikerült elrepeszteni a kiegyenlítő tartály vékony csövét a tövénél, azóta ott sziszeg és jön egy kis víz, megpróbáltam beragasztani FBS-el, de elengedte, heggeszteni, forrasztani kell.

Ezután egy alkalommal ~75-80 fokos víznél lecsavartam mérgembe a kupakot és bugyogva kijött a kiegyenlítő tartalma meg még valamennyi. Ez jelentheti hogy kezdődő hengerfejes? Az olajbeöntő nem kapuchinós, a fagyálló sárga volt benne, olaj nem úszott benne, a kiegyenlítő tartály alján barnás lerakódás van. Most már vízzel töltöttem utánna többször, ha hideg motornál beindítás után rögtön lecsavarom a kiegyenlítő kupakot, akkor ha hengerfejes, rögtön látni kellene buborékokat?


Köszönöm szépen a választ



#hengerfej #beragadt termosztát
2022. júl. 12. 05:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Üzemmeleg motornál befogod a kiegyenlítő száját levett kupaknál, majd ha elengeded, és nem szisszen, nem érzel nyomást, akkor nem dolgozik a víztérbe a motor.

Nem kell félned a forró víztől, ezek már zárt rendszerek.

2022. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Üzemmeleg motornál az hány fokot jelent? 80-90? Melegedés közben is már jön fel a vízszint, mondjuk ezért is lehet tágulási tartály a neve. Viszont ekkor már forró, egyszer meg is égetett.

2022. júl. 12. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!