Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felvennél ennyi hitelt egy...

Felvennél ennyi hitelt egy autóra?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Suzuki Swiftünk van, de elég kicsinek érezzük.

Úgy alakult az életünk, hogy többet kell utaznunk. Így a csomagokkal, gyereküléssel, babakocsival együtt már sokszor kényelmetlen.


2-en vagyunk a párommal felnőttek + 1 baba. Nem vagyunk házasok és nem is tervezünk több gyermeket.


Az autó saját, illetve a lakás is. Nem fizetünk hitelt. Kettőnk havi bevétele kb 600-700 ezer forint. Nyilván, ha visszamegyek dolgozni, akkor ez nő. Kiadásunk általában 400-500 ezer forint havonta. Ha szükséges, akkor ezen tudunk csökkenteni.


Szintén Suzukit vásárolnánk, de nagyobb kivitelben (Sx4 Scross). Ehhez 7,5 M forint hitelre lenne szükségünk.


A mostani autó megmaradna, hogy a későbbiekben, ha nagyobb lesz a gyermekünk, akkor könnyebb legyen a családnak mozogni (munka, ovi, ...)


A törlesztő kb. 150 ezer lenne havonta, 6 évig.


Van valamennyi megtakarításunk, de ezt egyelőre nem szeretnénk az autóba fektetni. Inkább ilyen vésztartalék.


Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Esetleg van más megbízható, könnyű fenttartású autó, ami alkalmas lehet számunka és kedvezőbb az ára?



2022. júl. 13. 16:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Minek kell 3 embernek 2 autó?

A Dacia jobb vétel.

2022. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Japán Gulyás ***** válasza:
12%
Persze, a nő nevére simán vennék fel hitelt, kész Hawaii, hogy ő fizet én meg autózok. A sajátoméra nem.
2022. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 krwkco ***** válasza:
80%

"Felvennél ennyi hitelt egy autóra?"

Ha jól értem, a családban egy kereső van. Mi történne, ha ő elvesztené az állását? A tartalékból és a régi autó eladásából tudnátok a megélhetést és a részletet fizetni, amíg hasonló fizetéssel új állást talál? Ha a válasz igen, akkor miért ne.

Ha hamarosan dolgozni kezdesz és a körülmények miatt külön autóra lesz szükségetek, akkor valóban érdemes a régit is megtartani.

2022. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%
Inkább vegyetek egy Ignist 1 millió ftért. Az már nagy lesz, de nem zabálja le a gatyátokat.
2022. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Nincs hiteletek, a lakás, másik autó saját. Akkor mi a lótúróra megy el havonta fél milla?! :O Jó mindegy, végülis nem lényeg, csak meglepett.

Így is félre tudtok tenni havi 200e-t. Az egy év alatt majdnem 2,5 millió. 3 év szerintem nem a világ. Ha annyira szükség van arra a másik 7,5 milliós autóra inkább összespórolnám pár év alatt az árát és megvenném. A mostani várólisták mellett a rendeléstől számítva a fele ára már össze is jön.

Autóra egy fillér hitelt nem vennék fel! Főleg a mostani bizonytalan gazdasági helyzetben. Ha van rá pénzem, oké, megengedhetem magamnak, megveszem, de nem adósodnék el évekre. Legfeljebb akkor ha elengedhetetlen munkaeszköz, ami nélkül éhen halnék. De ha jól értem, itt közel sem erről van szó.

2022. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Minek kell hozzá ekkora hitel? Főleg 6 évig, ilyen törlesztő mellett? Befizettek 2 milliót, maradékot meg 5 évre lízingelitek. Tuti, hogy olcsóbban jönne ki, mint így.
2022. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Jelen helyzetben erre szerintem butaság hitelt felvenni.


Tudom, hogy nem a legkényelmesebb, de a Swift elég 2+1 főre. Igen, néha tetriszezni kell, de azért belefér minden. 850 Ft-os benzinnel pedig biztos, hogy kevesebbet fogtok utazni (én legkésőbb szeptemberre várom).


Az inflációval együtt a törlesztő már túllóg a havi bevételen, és egyáltalán nem biztos, hogy vissza tudsz majd menni dolgozni (plusz az élettársad is elveszítheti a munkáját). Ahogy pedig nő a gyerek, úgy lesz egyre több a kiadás.


Ha semmiképpen nem elég a Swift, akkor érdemes eladni és az árából egy jó állapotú, nagyobb használt autót venni.

2022. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, hogy nem. Csak akkor vennék fel hitelt autóra, ha elengedhetetlen lenne a munkába járáshoz, de akkor is csak a legminimálisabb összegért, amiért kapnék olyat, ami biztonsággal elgurul A-ból B-be.
2022. júl. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az addigi válaszokat! Látjuk mi is, hogy ez egy elég rossz helyzet több szempontból is.


A párom másik városban dolgozik. Januártól én is visszamegyek a munkahelyemre, ami még a városban van.


Később van lehetőségem a szomszédos városban, több fizetésért 8 órában dolgozni.


Sajnos mindketten olyan területen dolgozunk, ami 3 műszak és kiszámíthatatlan a túlóra. Emiatt a tömegközlekedés kérdéses.


A bölcsi nincs a lakásunkhoz közel. Jó időben biciklivel teljesíthető táv, de rosszabb napokon kénytelen leszek autóval vinni.

2022. júl. 13. 17:59
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Én sem vennek fel 150ezres törlesztőre 6 evre. Kb ugyanilyrn anyagi helyzetben vagyunk gyerek nelkül, es az a 150 havonta 6 even at szerintem sok.

Ertem a markahűseget, de egy szintén japan kombi pl kijön 2 millából es ha költeni kellene rá, akkor van miből.

2022. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!