Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autó tulajok! Most...

Elektromos autó tulajok! Most hogy változtattak a rezsicsökkentésen, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Ha plusz egy elektromos autót is tölteni kell otthon szinte biztos hogy kicsúszik az ember a rezsicsökkentésből és az elektromos autóra is ugyanúgy ráfizeti a gatyáját mint egy benzinfalóra.

Tulajok, ti hogyan tervezitek hogyan tovább? Marad az otthoni töltés csak drágábban? Esetleg a még ingyen közterületen lévő töltő esetleg megújulóval bővíteni a házat?



2022. júl. 14. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
En karteritest fogok kovetelni az allamtol!
2022. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Napelemeket rakattunk fel, amibe az elektromos autó töltése is bőven bele lett kalkulálva, az elektromos fűtés, klímák és apróbb dolgok mellett.

Felőlem lehet aztán akármilyen benzin/energia áremelés vagy rezsicsökkentéscsökkentés, egyik sem érint.

2022. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Igaz, most az éven rengeteg napsütéses óra van, de elég lesz az télre is neked...? Tudsz annyit túltermelni hogy télen se lépd át a limitet? Nem túl sok a limit, a kétszázegynéhány kw havonta semmi. Mi ketten vagyunk, de túllépjük pedig nem vagyunk igazi nagyfogyasztók. Van mosogatógépünk pl. de "két tányérért" nem fogjuk beindítani, olyankor kézi mosogatás van. De a meleg víz bojlerről menne, akkor a fogyaszt áramot, ezért szoktuk gázon melegített vízzel a mosogatást megoldani. Lehet az marad, mert igazából az kb. semmi szinte, a nyári gázfogyasztásunk azt hiszem ilyen 1-2 m3...
2022. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

#3: Úgy lett kikalkulálva, hogy kijöjjünk éves szinten 0-ra.

Nyilván más a kalkuláció meg a valóság, majd 1-2 éven belül kiderül.

De egyre több a napsütés, egyre melegebb van, egyre több az UV, szóval szerintem egyre több energiát fogunk termelni, nem aggódok.

2022. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki elektromos autóval jár, feltételezem nem naponta ingázza keresztül Európát.

Én oda-vissza napi 10 km-t megyek. De számoljunk 20-szal. Az talán még Budapesten városon belül is még átlagosnak mondható. Havi 22 munkanappal számolunk. Egy elektromos autó felhasznál kb 18kWh-t 100 km-en. 440 km-en tehát: durván 80 kWh egy hónapban.

Nem tudom kinek mennyi a villanyszámlája. Nekem egy 100m2-es családi házra kb 120 kWh. Elektromos autó töltéssel 200. És még így is épp a limiten belül lennék. De ha túl is lépem, legyen 250 kWh/hó, nem azt jelenti, hogy a teljes mennyiséget piaci áron számolják, hanem csak limiten felüli részt. Legalábbis a rémhírekkel ellentétben én ezt olvastam a tervezetben.

Nyilván nem öröm ha többet kell fizetni valamiért, de nem olyan hatalmas érvégés, hogy emiatt másnaptól gyalogolnék.

2022. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most ha oda vágnak a rezsinek, még a többi autós is bajba lesz.

So ember nem tudja fenn tartani még az olcsó autót se.

2022. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

#6: rezsicsökkentés és árstopp nélkül kb ugyanannyiba kerülne az elektromos és dízel autó kilométerenként

#2: ez jó, de te egy befektetésről beszélsz. A kérdés nem ez volt.

2022. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Bocs de aki napelem nélkül vett elektromos autót az meg is érdemli...
2022. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!