Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtővízbe véletlenül kb 1...

Hűtővízbe véletlenül kb 1 liter ablakmosó folyadékot öntöttem. Nagy a baj?

Figyelt kérdés

Nem indítottam el az autót. Le szívtam az összes folyadékot ami benne volt majd öntöttem bele tiszta hütővizet. Ennyi elég?

Holnap indulnánk külföldre nyaralni, ugye nem fog megállni az autó emiatt?

Nagy hülyeséget csináltam tudom...


2022. júl. 15. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap fékfolyadék helyett motorolajat, ma fagyálló helyett ablakmosót, holnapra mit találsz ki?
2022. júl. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Most tettem ki ezt a kérdést először már elnézést. Hölgy létemre nem vagyok tisztában az autó ezen részével, ezért kértem itt segítséget.

Kérlek inkább láss el hasznos tanáccsal. Köszönöm.

2022. júl. 15. 18:48
 3/14 krwkco ***** válasza:

Szerintem semmi gond nem lesz.

Egyrészt a tartályból rögtön kiszívtad. Másrészt a nyári ablakmosó folyadék szinte kizárólag víz, Nincs benne olyan összetevő, ami fémeknek, műanyag alkatrészeknek vagy a guminak ártana.

Esetleg a detergensek miatt láthatsz majd némi habot a kiegyenlítőtartályban a folyadék tetején. De ez a hab nem fog bemenni a hűtőrendszerbe és a hűtőrendszer belsejében sem fog hab keletkezni. Mert a habhoz levegő kell, ami jó esetben ott nincs.

2022. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz.

Csak ha teljesen lecseréled akkor még lehet légteleníteni is kell.

2022. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy hölgy vagy és nem értesz hozzá, minden troll ezt írja egyből. Az nem is érdekel, hogy miért kell 1 litert utántölteni a hűtőfolyadéknak. Ha igaz lenne a kitalációd, akkor inkább azon kezdj el izgulni, hogy hová tűnt a fagyálló belőle..
2022. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
cool story bro
2022. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Istenem nagyon cuki a kérdező 🤗
2022. júl. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Véletlenül öntöttem bele, nem direkt kedves 5ös....

A többieknek köszönöm a válaszokat.

4-es a légtelenítést miképp tudom elvégezni?

2022. júl. 15. 20:32
 9/14 krwkco ***** válasza:
100%

"a légtelenítést miképp tudom elvégezni?"

Ha csak leszívtad a kiegyenlítőtartály tartalmát és utána azonnal feltöltötted, akkor emiatt nem kell légteleníteni.

A légtelenítés egyébként tipusfüggő. Nagyon sok autóban csak járatni kell a motort és a levegő átmegy a kiegyenlítőtartályba. Ahol az üressé vált helyet fel kell tölteni maximum jelzésig. (Ez a Te esetedben is fontos, hogy meg kell találni a max jelet és odáig kell tölteni.)

Más autókban a hűtőrendszer magas pontjain vannak levegőztető csavarok, amit meg kell nyitni és a hűtőfolyadék kinyomja onnan a levegőt.

2022. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget nagyon hasznos volt.
2022. júl. 16. 05:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!