Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó generátorhóz milyen...

Autó generátorhóz milyen kiegészítök kellenek?

Figyelt kérdés

Autó generátort szeretnék használni áram fejlesztésre,nem autóba,mi kell hozzá?Egyenírányitó és feszszabályzó gondolom.A generátor tipusáhóz kell venni a feszszabályzót vagy házasithatom is?Kell egy akkumulátor is természetesen de a feszszabályzót kell a generátor után vagy az egyenírányitót?

Trollok most itt ne trollkodjatok,hülye vagyok és ennyi,tudomásul vettem.

Minden segítséget köszönök!

Hasznos válaszért felpontozok,a trollokat meg le.


2022. júl. 16. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyenirányító már régóta be van építve a generátorba,(már a Zsgulinkban is így volt) sőt van ahol a feszültségszabályzó is. akku meg természetesen kell, hiszen a generátort elő kell gerjeszteni.
2022. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 mondja, a diódasor és a feszszabályzó a generátoron belül van. Nem kell hozzá semmi, csak egy akksi.
2022. júl. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vortrex ***** válasza:
100%
Egy 12V-os akkumulátor és fordulatszám. Nem nagyon jó, a maga 60-70%-os hatásfokával
2022. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszókat,ment a felpontozás!

Ha jól értem,és persze gondolom jól értem,nem kell szenvedni az egyenírányitóval és feszszabályzóval csak nemes egyszerüséggel közvetlen az aksira küldöm a megtermelt áramot és ennyi.Vagy m,égsem ennyire egyszerű?

2022. júl. 16. 13:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy töltsön, megfelelő fordulatszám -áttétel- kell.
2022. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A gerjesztéshez elég csak direktben rákötni a 12V-ra, a többit intézi a feszszabálszó?
2022. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5# A fordulatszám megoldott,ezzel nincs is gond.Természetesen az áttétel is rendben van.Köszönöm a segitő készséget!
2022. júl. 16. 14:19
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha rezsicsökkentési elképzelésed van, akkor azért egy jó nagy akku kell hozzá, nem az autókban szokásos 40-80 Ah. Nem tudom milyen meghajtásod lesz, de az folyamatosan rendelkezésre áll?
2022. júl. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8# Teheraútóba valót használok.A mkeghajtás a szél energiája.Van egy új átalakitóm ami 12 voltból 230 ad.Nem a teljes lakás fog róla menni mert már átálltam ledcsíkosra ami külön tápegységről dolgozik.Ha egész évben belenne kapcsolva akkor is csak 20 kilovattot fogyasztana.Az elképzelés szerint áramot amit használok róla a generátorról az max 1000 watt.És az sem folyamatosan.Körbe kell néznem mit köthetek rá.Az akku az energia tároló szerepet tölt be,szélcsend idelyén is van némi áram az aksiban.
2022. júl. 16. 20:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Teherautó akku, értem. 100Ah? Esetleg 120, 150Ah?

Egy dolgot számolj bele, amik az akkura rá vannak írva, azok a 20 órás kisütés kapacitás értékei. Ha te 230 volton 1000 wattot akarsz levenni, akkor az a 120 Ah kapacitású akku le fog adni maximum 50-60 Ah-t. Magyarán kb. fél óra üzemidővel számolhatsz szélcsendes időben.


A nagy kapacitás alatt korábban a sokkal nagyobbat értettem, több akkuból összerkava 4-500 Ah, így lesz csak értelmes hosszúságú áthidalási időd szél nélkül.

2022. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!