Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom átíratni a KW-ot...

Hogyan tudom átíratni a KW-ot a forgalmiban?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót aminek a forgalmiban 10KW-al magasabb szám szerepel, és így a kötelezőm, illetve a teljesítmény adóm is több. Az már mindegy hogy a vagyonátruházási költségem is drágább volt. Hogyan tudnám ezt kijavítani a forgalmiban?

2022. júl. 17. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az eredetvizsgán nem tűnt fel a vizsgabiztosnak? Ha találnak ilyesmi eltéréseket akkor záradékban szokták ezt megjegyezni.

És ugye ez után mész csak az okmányirodába átiratni az autót. Tehát a forgalmiban jó adatoknak kell szerepelnie...


Nem lehet, hogy adott motor szerepelt több teljesítménnyel is? Az, hogy az eladó mit mondott nem számít. Alvázszám alapján kell megkerestetni, hogy pontosan milyen motor van benne. Esetleg JSZP lekérdezés. (Írhatsz privátba, ha neked nincs)


Ha ezek mind rendben vannak, nem mutatnak egyezést a mostani forgalmi adataival, akkor elírták. Helyedben ebben az esetben vissza mennék az eredetvizsga helyszínére.

2022. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, volt egy eladó, egy vásárló, az eredetiségvizsgáló, az okmányiroda és még ki tudja milyen szerv vagy hatóság, akik mind egyféle módon értelmezték az adatokat.

Most pedig azon gondolkodsz, hogyan is lehetne az egészet olcsóbbá tenni?

Mert az ugye egyértelmű, hogy ebben az ügyben MINDENKI tévedett?!

(köztük Te is) ;)

2022. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy jársz a legjobban, ha bemész a helyi NKH-hoz és előadod mit szeretnél. Majd attól függően milyen hangulata van az illetékesnek, elmondja mit kér majd.

Egyébként mi az alaphelyzet? Miért tér el? Miből jöttél rá? Miért nem jöttél rá vásárlás előtt?

2022. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ebbe ne menj bele :)

Nekem is volt ilyen kocsim, alvázszám és motorkód szerint is 8 szelepes motorral, viszont a forgalmiban a 16 szelepeshez tartozó teljesítményadat volt benne (köbcenti ugyanaz).

Én úgy voltam vele, hogy ha elkezdek belefolyni a bürokráciába, abból én jól nem jöhetek ki.

2022. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

Volt egy hasonló helyzet a korábbi Focus-oknál. Akkor a környezetvédelmi osztály volt helytelenül beírva a forgalmiba sok autónál. Valami gyártói nyilatkozat kellett a változtatáshoz.

A márkakereskedésekben lehetett kérni. Első lépésként ott megmondják, hogy szerintük mennyi a motor hivatalos teljesítménye és erről tudnak-e valami igazolást adni.

2022. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!