Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet hogy 30 000 km utan...

Lehet hogy 30 000 km utan kell csak olajat cserelni ?

Figyelt kérdés

Kia Sportage 2017 1.7crdi

Most vettem 70.000km van benn jelenleg és 53.000 km nél volt utoljára olajcserélve . A kovetkező olajcserét a szerviz 83 000 km nél irta ki amit én elég soknak véltem, azzal magyarázták hogy valami drága olajat tettek bele . Mi a véleményetek ? Lecsereljem azért a tél elött vagy ez a normális?



2022. júl. 18. 23:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nagy átbaszás. Legkésőbb 15 ezrenként cserélni kell az olajat, még csak autópályás használat mellett is. Most cseréld le.
2022. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%

igen, ismerős a szitu. Kaptam egy szolgálati dízel fordot, az volt a szervizkönyvben, hogy olajcsere 30 ezrenként. Sokalltam, de az előadó szerint ezt kell tenni. Ezt tettem, majd a szakszervizben közölték, hogy a motor igencsak gyengélkedik. Még egy ilyen intervallum, és motorcsere..


A kérdésedre válaszolva: mén azonnal leengedném a motorból az olajat, szűrőt is cerélnék, és valami 0W20 Eneost, vagy hasonló olajat tennék bele, azzal mennék kétszáz kilométert, azt az olajat is leengedném, majd újból szűrőt cserélnék, és új fullszintetikus olajat öntenék bele. (0W30, 5W40)


Ezzel már bátran mehetsz, de én tízezernél ezt is cserélném...mentsd meg, amíg menthető



A harmincezret felejtsd el, még akkor is, ha drágállod.

2022. júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Igy van, a motorcsere dragabb lesz, mint a tizezrenkenti olajcsere.
2022. júl. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Lehet h ezzel tonkre tettem a motort ?
2022. júl. 18. 23:28
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 18 ezerrel még nem tett kárt a motorban, de most azonnal cseréld le. Ha tovább bennehagyod, akkor tönkreteheti. Ezek után érdemes lenne 10 ezrenként cserélni az olajat, hogy kitisztuljon a motorból a dzsuva, de majd 2-3 periódus után visszatérhetsz akár a 15 ezresre is.
2022. júl. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%

#4

Nem lesz nagy gond, ha az autó specifikációjának megfelelő (!!), szintetikus, jó minőségű olajat kapott eddig.


A 2-es válaszát hagyd figyelmen kívül. Ne cserélgess összevissza viszkozitást, és figyelj a gyári specifikációkra. A 30ezernél még roszabb, ha összevissza, nem a motornak megfelelő olajat használsz.


Ezentúl cseréld 15ezrenként, de a viszkozitás mellet kövesd a gyári előírt specifikációkat, és besorolásokat is. A márka lényegtelen, ha ezeknek megfelel.

2022. júl. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Es ezt megtudom nezni valahol hogy milyen olaj kell bele ?
2022. júl. 19. 06:49
 8/23 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Van, aki napi 300 km-t utazik pályán, itt közel 3 hónap alatt összejön 27-30 000 km, aztán olajcsere longlife esetén.

Amúgy 10-15000 km-enként cseréld az olajat meg az olajszűrőt.

A könyvében leírtaknak megfelelő viszkozitású és minősítésű olaj kerüljön bele.

2022. júl. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kerek időpontot egy szervizbe

Kia szalonban vettem az autot ahol márkaszerviz működik es megis elhuznák 30 000 ig az olajcseret ezek alapján már nehezen hiszi el az ember bármilyen szalonnak vagy szerviznek hogy hogy tartsuk karban az autot -.-

2022. júl. 19. 07:20
 10/23 Morzsi007 ***** válasza:
A Te esetedben más, mert még talán garis az autó. Ha van rá mód, várd meg, nézd végig a cserét. Magam csinálom otthon az olajcserét, mert sokan lesz@rják akár szervizben is. Ki tudja milyen olajat öntenek bele, meg hogy mennyire engedik le a régit. Nem hiszem, hogy előtte felmelegítenék kicsit a motort, hogy jobban kifolyjon az olaj. BMW szervizről vannak tapasztalatok. Biztos máshol is előfordult, hogy kimaradt ez-az a szolgáltatásokból, de a számlára ráírták.
2022. júl. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!