Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet hogy 30 000 km utan...

Lehet hogy 30 000 km utan kell csak olajat cserelni ?

Figyelt kérdés

Kia Sportage 2017 1.7crdi

Most vettem 70.000km van benn jelenleg és 53.000 km nél volt utoljára olajcserélve . A kovetkező olajcserét a szerviz 83 000 km nél irta ki amit én elég soknak véltem, azzal magyarázták hogy valami drága olajat tettek bele . Mi a véleményetek ? Lecsereljem azért a tél elött vagy ez a normális?



2022. júl. 18. 23:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
inkább melegen
2022. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem létezik olyan motorolaj, ami kibír 30.000 km-t. Bárki, bármit mond, ne hidd el. Egyfelől ebben lehet egy környezetvédelmi politika is, másfelől az olajjal is próbálhatnak takarékoskodni. Szerinted annyi leengedett fáradt olajjal mit lehet kezdeni? Több millió autó szaladgál csak Magyarországon az utakon. Hallottam olyan mendemondákat, hogy újra feldolgozzák a fáradt olajat és motorolaj lesz belőle, hát... nem tudom, hogy igaz-e.


Én a helyedben azonnal lecserélném az olajat és a gépkönyvnek megfelelő követelményű és viszkozitású olajat rakatnék bele, márkás szűrőkkel. Ha nem eszi az olajat, akkor azt is évente csak egyszer kell megvenned, ezen kár spórolni.

2022. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
10-15 ezer km vagy/és 1 év, ez a normál csereperiódus.
2022. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!