Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumit mikor érdemes...

Téli gumit mikor érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Van ennek az árában valami változás "szezononként", tehát pl érdemes megvenni szeptember előtt vagy hasonló? Esetleg csak simán ha látok jó áron, rendeljek?


Melyek az ajánlott márkák (esetleg típusok?)

235/45 r18 méret kellene nekem, Toyota Camry, évi 15k km, tehát 7-8 ezer megy a télibe és a nyáriba is évente. Kevés város, sok főút és évi 4-5 ezer km pálya.


2022. júl. 19. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Előrendelési szezonban érdemes. Ez július környékén szokott kezdődni téli gumik esetében, egészen szeptemberig..

Nyári gumik esetén pedig január-február környékén.

2022. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

augusztus elején rendelj. A reklámokatmakkor kezdik tolni.


Melyik márka? Mennyi pénzt szánsz rá?

2022. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindenképp prémium gumit szeretnék, 2 hónapos sincs a kocsi.

Az ár annyira nem fontos, nem a gumin fogok spórolni.

Eddig ezeket néztem (70k körül van kb mind)

Continental Wintercontact ts870p

Bridgestone Blizzak LM005

Goodyear Ultragrip Performance XL

2022. júl. 19. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek mind nagyon jó gumik. A Conti TS860 a maga idejében az egyik elgjobb téli volt, nem tudom a 870 is hozza-e azt a szintet. De igazából minddel nagyon jól jársz.
2022. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes szezonon kívül vásárolni, tehát téli gumit nyáron, mert olyankor olcsóbb, ugyanakkor általában a boltok készlete is kisebb. Ha találsz pont olyat, amilyet szeretnél, akkor jó, de nem biztos, hogy ilyen szerencséd lesz. A legnépszerűbb szabvány méretekből biztos találni, de a 235/45R18 már közel sem olyan gyakori.
2022. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Téli gumit nyáron,nyári gumit télen érdemes venni,így azért olcsóbb.
2022. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Amilyen lett az éghajlatunk, leginkább semmikor, inkább sivatagi gumikból kéne betankolni.. De ha mégis, értelemszerűen szezonon kívül.
2022. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szezonon kívül, tehát most.

Én négy évszakosat vennék, a télinek már semmi értelme nincs nálunk.

A prémium 4season gumik amúgy is megfelelnek a téli guminak, ezt egy hegycsúcs jelzi. Én nyáron is azt használom és az ég világon semmi nincs, télen amikor volt hó kipróbáltam és helytállt ott is. Lényegében a barázdák típusa miatt inkább téli gumik ezek, nyáron meg szinte mind1, hogy mi van fent ilyen szempontból.

2022. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!