Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6-7 millióból melyik legyen?

6-7 millióból melyik legyen?

Figyelt kérdés
Egy kicsit furi a kérdésem, előre leszögezem. De kellene egy 4x4-es kombi. 2 típus tetszik. Az egyik egy 2016-os 2.2 dízel Mazda 6 4wd, a másik egy sokkal öregebb, 1997-es Quattro A6 C4 2.5 tdi, 5 hengeres. Ez csak egy elgondolás. Nem tudom melyik lenne jobb opció, én nagyon afelé hajlok, hogy megveszem a régit, s inkább ráköltök akár 1-2 milliót, még mindig beljebb vagyok annál, hogy megveszek egy modern dízelt 6 millióért, aminek akár sokkal magasabbak lehetnek a fenntartási költségei egy régi adagolós dizelnél.
2022. júl. 19. 21:48
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
60%
Igazad van...így 2022-ben ez egy remek gondolat,hogy venni egy ilyen ótvar szar lassan 30 éves fospermetet,ami még ráadásul dízel is,és erre rálocsolni aztán a világ összes pénzét!Gobdolom téged sem az eszedért meg a pénzügyi zsenialitásodért szeretnek......
2022. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Téged meg biztosan a bunkó, tahó stílusod miatt... Ja, nem.🙂
2022. júl. 19. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 25 éves audira "1-2 milliót" :D

Legalább kellene a duplája, hogy tényleg jó legyen. De aztán ott vagyunk megint, hogy az autó 25 éves így bármi probléma lehet bármikor amihez nem lett hozzányúlva eddig.

2022. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

25 éves autóval én már nem terveznék hosszú távra. Mire kiderül egy típusról, hogy valóban legendásan jó autó és megbízható, addigra le is jár az ideje.

Nem kombik, de ha fontos a gazdaságos üzem és karbantartás, valamint a megbízhatóság, én ennyi pénzért számításba venném a Dacia Dustert, és a Suzuki Vitarát. Tudnak annyit terepen, mint a kombik, és fogyasztásban is rendben van a Dusterből a dCi, Suzukiból meg a benzines is teljesen jó. A csomagtartó necces, az AllGrip Vitaráé 400 liter alatt van. Ezekből ennyi pénzért közel újat kapsz, ami még akár garanciális is. Racionálisan ezek közül választanék.

Viszont ha az érzelmeid mégis a régi Audi felé húznak: ha az idős autón előjön ez-az, és valóban képes vagy költeni rá, ne feledd, hogy a ráköltött pénz-idő-energia soha nem fog megtérülni, és az autó többi része ugyanúgy 25 éves lesz.

2022. júl. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Egy 25 éves autóra 6-7 milliót? Noooormális?

Ne tedd, egy problémahalmaz lesz a kocsi, mindig kesz vele baj, alkatrész meg már nem lesz. Az öreg autó ilyen, pláne ha bonyolultabb technika.

Nem véletlenül 25 évtől már veterán lehet egy "gyári" autó, mert a többség ebben a korban már széthullik és tele van gányolással.

Mondjuk nekem haverom vett nemrég egy jó állapotú A6-ost 4 milláétt, ugyan nem quarrto, de az csak 10 éves, és már azzal is van mindig ez-az.

Egyébként kell neked a quattro, vagy csak gyerekkori álom?

2022. júl. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az adagolós rendszer lehet sose romlik el .
2022. júl. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Mazda. Sokkal-sokkal kisebb eséllyel lesz baja, mint a régi Audinak. Nem is értem, hogy gondolhatod, hogy az Audi jobb vétel lenne.
2022. júl. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az újabbat.
2022. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ennyiből én biztosan XC70-et vennék
2022. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!