Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy nap alatt kb. hány km-t...

Egy nap alatt kb. hány km-t tud levezetni egy ember?

Figyelt kérdés
nyaralás miatt
2022. júl. 20. 20:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 1000 km volt a max egyben, Livorno-Budapest

De akkor tényleg az egész nap elment az utazással, a végére azért már nagyon nem esett jól ülni, megálltunk pihenni többször, kajálni, nyújtózni, meg egy városban még kicsit hoszabb időre is. Reggel 7 indulás, este 11 körül érkezés. A nettó utazás olyan 11-12 óra volt, kb. végig autopálya

2022. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagyok hivatásos sofőr. De munkaügyben rendszeresen kellett fapados furgonokkal napi 600km-eket autóznom. Ez teljesen vállalható volt. Később, másik munkahelyen a saját autómmal (Opel Astra K, szellőztetett AGR ülés, biturbós motor, hangszigetelt üvegezés) kellett a Pécs-Budapest-Debrecen-Pécs kört megtennem. Úgy hogy közben egy konferenciaelőadást is meg kellett tartanom. Tehát nem nyaralásról és pihenésről volt szó. Az kitérőkkel együtt közelítette az 1000 km-t. Odafelé autópálya, visszafelé alsóbbrendű jó kátyús utak az Alföldön. Reggel 5-kor indulás, éjjel 11-re hazaérés. A nap végén nem mondom hogy nem esett jól kikászálódni az autóból. Ha nagyon muszáj, ennél valamivel több is beleférne, de nem sokkal. Ez átlagemberekre vonatkozik. Aki pl kamionsofőr és megszokta az egész nap monoton autóban ücsörgést, annál lehet hogy még több is belefér.
2022. júl. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%

Inkább múlik a sofőrön, mint az autón.

Egy átlag autónak nem okoz gondot tartani a megengedett sebességhatárokat. Innentől csak az a kérdés, hogy a sofőr mit bír. Nyilván van egy része, ami az autótól függ, pl a forgalomhoz mérten mennyire tud előrehaladni. Városi területen gyorsulni, lakott területen kívül esetleg előzgetni. De ez extrém esetektől eltekintve nem befolyásol túl sokat.

2022. júl. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
Furgonoztam, volt olyan 24 óra, amiből 20-at vezettem, a többi wc és kaja szünet volt.
2022. júl. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Akkor maradok a busznál, ott legalább ki is pihenem magam útközben.
2022. júl. 21. 08:17
 16/27 anonim ***** válasza:
56%

#15: Szerintem a busz a legrosszabb választás. Amennyi idő alatt odaérsz busszal, már a vezetés után ki is aludtad magad rendes ágyon.

Vonat vagy repülő még jó opció, ha van

2022. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

#13, akik az autót említették, szerintem nem arra gondolnak, hogy a kocsi elfárad és nem bírja tartani a megengedett tempót.

Hanem teljesen más a saját kényelmes autómban letolni akár 1000 km-t, mint a céges fapados furgonban, ahol végig döng az egész puttony, a lábamat nem tudom kinyújtani, mert beleütközik a sípcsontom a műszerfalba, az hokedli kényelmetlenségű ülés meg korlátozottan állítható. Ezerszer fárasztóbb hosszú távon egy ilyen autót vezetni, hiába percre pontosan ugyanannyit ülsz benne.

2022. júl. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
56%

Busz?! Lassú, jön a fasirtosszendvics szag. Másokhoz kell alkalmazkodni. Gondolom a busz nem is jön házhoz. Egy időben ingáztam busszal. Akkor döntöttem úgy hogy ezt a kínzást soha többet és akkor vettem autót. Az az út, ami háztól házig autóval 2,5 óra, azt a busz a helyi közlekedést is beleszámolva 6-6,5 óra alatt teszi meg.

Ha ez valami turistabusz, nem megy be a falvakba, akkor valamivel gyorsabb lehet, de az autónál így is lényegesen lassabb lesz. Az ülések kényelmetlenek, keskenyek, a lábadat nem tudod kinyújtani. Jól gondold meg! Én még ha fizetnének is érte, se választanám a buszt az autóm helyett.

2022. júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%
Nem km-ben, hanem órában kéne meghatározni. Ha 5 órán át lépésben mész az M7-esen, mert sorozatos balesetek történtek, miközben összesen nem tettél meg 100 km-t, akkor ugyanúgy (sőt még jobban) elfáradsz, mintha 5 órán át kellemes esti hűvösben néptelen autópályán, 130 km/h tempóban hajtasz és megteszel 650 km-t.
2022. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#17: Én nem is a kényelem oldaláról közelítettem meg. Mert azt már ragozta mindenki eleget.


#13

2022. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!