Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a 175/65 és a...

Mi a különbség a 175/65 és a 165/70 jelzésű abroncsok között?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az első szám a szélességét jelöli.

Mindkét fajta volt már a kocsinkon, valamelyik jobb? Esetleg valamelyiket érdemesebb választani?

Most először veszek gumit a kocsira.


2022. júl. 21. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem jalent, kb 3 mm-rel nagyobb az átmérője a keréknek a másodiknál.
2022. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

175 az abroncs mm-ben mért teljes szélessége

/65 az oldalfal és a szélesség arányát jelző százalékos érték, az ún. széria.

2022. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

elég közel vannak egymáshoz

melyik a jobb? Nyisd ki a kézikönyvet és olvasd el a gumiról szóló fejezetet, ott benne van mi az ajánlott. Az ajánlást az autó minden paraméterét figyelembe véve készítették el a mérnökön, érdemes betartani

2022. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig követni kell ami van a kezelesi könyvben vagy a tank sapka oldalán.

Akkor van értelme váltómeretnek ha ritka gumid van. Például nekem 195/55 R15 viszonylag ritka es draga. 185/60 R15 4-5 ezerrel olcsóbb/darab.

2022. júl. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 175 az szélesebb valamelyest mint a 165 ugye, tehát pl nyáron nyári gumiból a szélesebb jobb tapadást biztosít. Persze egy márkásabb gumiból a keskenyebb is lehet jobb mint az olcsóbból a szélesebb. Mivel nem írtad, hogy régi/új autód van, az is számitani szokott, általában a tizen-huszonéves autókra nem verik el az autó árát prémium gumiabroncsokra.


Ha keveset mész, jó a 4 évszakos gumi is, akkor télen-nyáron nem kell gumit váltogatnod, én már a második autómra is 4 évszakos gumikat vettem, pl VREDESTEIN-ből, évi kb 10.000 km-re bőven jó. Ha télre és nyárra is évszakfüggő gumit szeretnél, (elvileg nyáron jobb nyári gumival télen meg télivel menni) akkor megint más a helyzet, télen jobb a keskenyebb, nyáron a szélesebb gumi.


Szerintem menj el két-három gumishoz, ők segitenek a választásban, de áraknak is nézz utána. Én pl egyik gumisnál VREDESTEIN QUATRAC 4 évszakos 195/60 R16 (viszonylag ritka méretű) gumikat olcsóbban megkaptam (újan hozatta, előtte kb 12 hónappal gyártották a gumikat), mint akár netes oldalakról rendelve. A másik autómra KUMHO SOLUS 4S 88H HA31 (4 évszakos) 195/60 R15 gumi garnitúra olcsóbb volt egy autós boltban rendelve mint gumisoknál. Menj el gumisokhoz...

2022. júl. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Javítok, nem 12 hónappal, hanem 1 hónappal előtte gyártott gumikat kaptam. Szóval ha ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal, inkább gumisokra halgass, és lehetőleg új gumit vegyél ne használtat.
2022. júl. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!