Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Többsávos körforgalom használata?

Többsávos körforgalom használata?

Figyelt kérdés

Spanyolországba fogunk utazni és sok helyen láttam olyan dupla sávos körforgalmat, ahol végig szaggatott festés van, Magyarországon ilyent még nem láttam.

Tegyük fel, 4 kijárat van, és a kresz azt mondja, (ennek utána néztem) hogy a külső sávból csak az első és a második kijáraton hajthatunk ki, a belsőből pedig mindegyiken, viszont a körforgalom elhagyása előtt ki kell sorolni a külső sávba. A belsőből nem lehet elhagyni a körforgalmat, különben összemehetünk egy másik autóval, mint ezen a képen:


[link]


Na de itt a képen mindegyik autó a nyugati irányból érkezik, mi van akkor ha a zöld autó pl déli irányból hajt be a külső sávból és észak fele szeretne kimenni, a sárga pedig ugyanúgy, mint a képen, nyugatról keletre a belső sávból.

Akkor mindketten szabályosak, és mégis összemennének, pontosan mint a képen.


Ti értitek ezt? Aki használt már ilyesmi körforgalmat segítene?



2022. júl. 23. 09:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ami képet belinkeltél ott a piros autót úgy ledudálják mint a szar, mivel külső íven nem megyünk körbe. Többsávos körforgalomnál azt kell nézd, hogy hol fogsz kihajtani. Jobbra/egyenesen jobb sáv, egyenesen/balra bal sáv.
2023. ápr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!