Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magasabb fordulatszámon megnő...

Magasabb fordulatszámon megnő az olajfogyasztás, és kéken is füstöl. Hol van kopás ilyenkor?

Figyelt kérdés
Bmw e46 320I M52TUB20 motor. Hidegen és alapjáraton nincs probléma, nincs kék füst. Maximum a szaga kicsit a kétütemű motorra hasonlít. Magasabb fordulatszámon 3500 felett erős a kék füst, és utána a kipufogón is látszik az olaj. Most volt olajcsere, nem tudom mi volt benne előzőleg, én gyári előírást követtem.

2022. júl. 23. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mindegy mit öntessz bele. A kék füst olajat jelez az égéstérben, hogy hol azt nem lehet szétbontás nélkül megmondani. Mindenesetre én kompresszió méréssel kezdenék.

Ja, és füstöl az alapjáraton is, csak nem annyira látványosan.

2022. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

valószínűleg a dugattyúgyűrűk kopottak

3500 alatt is van füst, csak nem látod annyira

2022. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
AZ egr szelepet takaritsd ki először, lehet hogy az is segít.
2022. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kisebb fordulaton kevesebb levegő távozik, kevesebb olajjal, ezért csak olajkályha szagú. De amúgy ugyanúgy eszi az olajat akkor is csak kicsit lassabban
2022. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
motor csere vagy komplett felzjitás sajnos :/
2022. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Beszélj egy ügyvéddel, mert szerintem átb/sztak ezzel a kocsival
2022. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mégis ki, verte át hatos?
2022. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

#7: Hát az eladó. Feltételezve, hogy nem teljesen agyhalott a kérdező, azért nem tudhatja milyen olaj volt a kocsiban, mert most vette. Első szervíz azonnal átíratás után, belerakták a belevaló olajat, és zabálja. Feltételezve, hogy normális ember módjára, ha ő nem értett hozzá, akkor az őt kísérő hozzáértő/szerelő kiszúrta volna a próbaúton/megtekintéskor, hogy kéken füstöl, így csak az az egy lehetséges ok van, hogy az eladó az olajfogyasztás tüneti palástolására nem belevaló olajat rakott a kocsiba. Innentől pedig ez olyan hiba, amiről az eladó tudott, de nem tájékoztatta a vevőt.

Persze, ismételten feltételezve, hogy a kérdező kellő körültekintéssal vásárolt


#6

2022. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

De miből gondolod hogy most vette?

Szó nincs ilyenről a kérdésben.

"Első szervíz azonnal átíratás után"

Ez sehol nincs leírva hogy kötelező, csak erősen ajánlott, függetlenül attól hogy mit mond az eladó.

Azért abból, hogy nem tudja milyen olaj volt benne, elég meredek egyből úgyvédet javasolni mert átbaszták.

2022. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mint írtam, onnan, hogy feltételezhetően volt annyi esze, semmivel sem meredekebb, mint motorcserét javasolni
2022. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!