Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfogyasztás: motorfelújítás...

Olajfogyasztás: motorfelújítás, bontott motor vagy eladás?

Figyelt kérdés
600 ezer értékű autó ha jó, azon kívül hogy nagyon magas olajfogyasztása van, nekem teljes mértékben megfelelne, de ha az a logikus megoldás, hogy eladom, akkor azt csinálom, de hajlanék inkább a helyrehozatal felé. Egy ajánlatom van, 300 ezerért felújítaná nekem az autót egy “erre a típusra specializálódott” ember, nem tudni róla semmit, csak csoportban azt mondja magáról hogy ő hű de jó. Aztán van a szerelőm, akit nem nagyon ismerek, vagy jó lesz vagy nem ha felújítja. Vannak motorfelújítók akik biztosan jóra csinálják, de gondolom 4-500 ezer lenne, ez egy 600 ezer értékű autónál elég komoly költség, amit sosem kapnék vissza. Aztán lehet motorból bele bontottat tenni, nem tudni hogy az milyen állapotban van, de gondolom az ilyen 150-200 ezer körül lenne és vagy jó vagy nem. Aztán lehet eladni, de akkor nem tudom mit vennék helyette, talán ugyanilyet jó motorral. Talán az a legjobb? Szerintetek mi a legjobb választás? Természetesen a szakműhely a legjobb, de szerintem nem érdemes annyit költeni rá, mind csak kidobott pénz.
2022. máj. 12. 00:01
A kérdező szavazást indított:
Motorfelújítás csoportból 300-ért
Motorfelújítás 500 ezerért szakműhelyben
Motorfelújítás saját rendes szerelővel kb. 350 ezerért
Bontott motor
Eladni és venni egy jót
6 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Eladni és hasonló áron másikat venni rossz döntés. Ennél legalább tudod mi a baj. Motorfelújítás vagy motorcsere.
2022. máj. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, de melyik opció a legjobb? Érdemes előbb megpróbálni ilyen Xado csodaszert hátha csinál valamit vagy csak pénzkidobás? Talán a bontott motor tűnik a legjobbnak megbízható forrásból, ha találok olyat, csak nem tudom hogy megy a papírozása.
2022. máj. 12. 00:14
 3/16 krwkco ***** válasza:
100%

Milyen autó, milyen motor, hány éves?

Hol fogyasztja az olajat: kicsurog, pcv szelep miatt a kartergáz visszavezetésnél, szelepszárszimmeringeknél, dugattyúgyűrűknél?

Mennyi olajat fogyaszt/1000km?

2022. máj. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lehet, csak el van kokszolódva a karterszellőzés, látatlanban ne vidd szerelőhöz, mert lehúz, mint állat.

Ha benzines vegyél egy 2000ft-os kompressziómérőt, és mérd meg magad a hengereket. Ha jót mutat nem szabad hozzányúlni.

2022. máj. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azt is vedd figyelembe, hogy ha annyit ér az autód, akkor nem csak a motor fogja lassan bemondani az unalmast, hanem előjön majd ez meg az még.


váltó, kuplung, futómű stb.


1 millió körül néznék valami értelmes kocsit helyette, valóban átnézve, átnézetve, hogy ne érjen meglepetés, és csakis benzinest.


Én is ezzel szenvedek most, hogy annyit ráköltöttem már a kocsira hogy nemigaz hogy tudjak vele ingázni, de eladni meg nem tudnám 400 ezernél többért... Venni másikat meg nincs pénzem. Így mindig marad a teljesen felesleges toldozás-foldozás, és még csak nem is kényelmes az autó.

2022. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
2005 Almera 1.5 benzin, pcv szelep új van benne, nem folyik ki, sajnos megeszi. Szelepszárszimmering vagy dugattyúgyűrű. Hogy tudom megállapítani, hogy a kettő közül melyik a probléma? Kompresszió méréssel? Xadot szerintem mindenek előtt megpróbálom.
2022. máj. 12. 09:37
 7/16 A kérdező kommentje:
160km alatt megevett kb. fél litert. Neten úgy látom ez a probléma elég gyakori ennél a típusnál mert sokan keresnek motort hozzá.
2022. máj. 12. 09:38
 8/16 krwkco ***** válasza:

"160km alatt megevett kb. fél litert."

Ezek szerint nem segített a PCV szelep csere.

2022. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Sajna nem
2022. máj. 12. 09:45
 10/16 anonim ***** válasza:

Én eladnám a francba akkor ezen állapota alapján... Csak az a baj, hogy nem fogod tudni értelmes áron értékesíteni. Bontós ad érte 60-100 ezret, tesók 200-at, más meg ki marad, egy motorhibás kocsi normál személynek nem kell.


És itt jön a spirál a képbe, megjavíttatod, árát ráköltöd, megy egy darabig, előjön helyette más baja, megint költesz rá, és a végén ott vagy, hogy annyit rálocsoltál hogy vettél volna belőle egy normálisat, és inkább azt pofoztad volna ki, ami utána kibír 5-6 évet is akár.


Persze ha elégedett vagy vele, méretben teljesítményben oké, akkor újíttasd fel, ezt neked kell eldöntened, megéri-e...


Nekem nem érte meg, de már nem tudok mit csinálni, én már benne vagyok az ördögi körben.


#5 voltam

2022. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!