Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet katalizátort venni...

Hol lehet katalizátort venni a kocsimba?

Figyelt kérdés

17 éves Ford Fiesta, jóideje ég a check engine de pár hete elég kevés erő van a kocsiban, egyáltalán nem "húz". Szerelő megmérte, a szondák működnek szerinte a katalizátorral van a hiba


Én szeretném megnézni mennyibe is kerülnek de egyik magyar webshopban sem mutat megfelelő katalizátort


Mivel 2 év múlva ha lejár a műszaki elakarom adni ezért a lehető legolcsóbb érdekelne, hogy legalább addig menjen rendesen a kocsi és ne legyen sokkal magasabb a fogyasztása



2022. júl. 23. 18:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Ez megbízható oldal?"


A Cromax nem tegnap kezdte. Én Opelhez vásároltam sok mindent 10 éves is. Sajnos nálunk a helyi üzlet már jó pár éve bezárt. Postázni meg annyira nem éri meg. Így csak akkor vásárolok náluk, ha épp Pesten járok. Szóval visszatérve, igen a Cromax megbízható.

2022. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#9: Bocs, mivel nem adtál meg pontos motortípust, ezért csak a hasamra ütöttem. De előttem már írták a Cromax-ot, az is megbízható.


De tényleg az lenne a legjobb, ha először elvinnéd egy olyan szerelőhöz, aki biztosra tudja mondani, hogy a katalizátornál van a hiba.


(#4 voltam)

2022. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#10


Hogyan lehet leellenőrizni, hogy a szonda rossz?


Van erre műszer? vagy cserélni kell (ez is több tízezer ft) és vagy jó lesz vagy nem?


Elviszem másik szerelőhöz de jó lenne tudni, hogyan vizsgáljuk meg a szondákat

2022. júl. 23. 21:10
 14/19 anonim ***** válasza:

#13 Le lehet tesztelni, hogy megfelelően működik-e? De neked miért kellene tudni, hogy hogyan vizsgáljátok meg jó-e? Ezt neki kell tudni, ő a szerelő.

https://www.youtube.com/watch?v=XM6bj6i-c5U&t=1621s

2022. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

de marha okos vagy 5-öske, mutatok neked vagy 5 olyan katalizátort, ami már halott, és nem, nem méri a 2-es lambda....még egy 5000 eurós autellel sem.

Kérdező, vannak univerzális katalizátorok, mindenféle méretben, abból keress valamilyet.

2022. júl. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15 Hát mutass. Mi tart vissza? Várom szeretettel és kíváncsisággal.


Kérdező: nagyon gyanús ez nekem. Ilyen nincsen, hogy "a 2-es szonda nem mér, de tuti nem az a rossz, hanem a katalizátor". Ezt senki nem fogja így kijelenteni. Még ha a katalizátor tönkre is tud menni, ahogy #15 mondja, akkor is 1000-ből 999-szer a szonda lesz a rossz egy ugyanilyen esetben.

2022. júl. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16

Most, hogy jobban utánaolvastam a szonda is okozhatja ugyanezt a problémát, de azért a szerelő 20+ éves tapasztalattal szerintem hallaná, érezné, tudná a különbséget melyik a rossz.


Kicseréltetem először a szondákat, kívánjatok szerencsét!

2022. júl. 24. 23:12
 18/19 anonim ***** válasza:
A szerelőd valami telepata? A szondát csak műszeres diagnosztikával lehet kimérni, nem kézrátétellel. Vidd el inkább egy atóvillamosságishoz aki ért is hozzá.
2022. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy megmérte műszerrel. Én is láttam és el is magyarázta mi történik, minek mennyinek kellene lennie, de én laikus vagyok csak harmadát jegyeztem meg


De te látatlanban tudod, hogy biztos nem érti a dolgát... 2 hét múlva viszem másik szerelőhöz, majd kiderül

2022. júl. 24. 23:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!