Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem alszik ki egyből az...

Tth.Garry kérdése:

Miért nem alszik ki egyből az olajlámpám?

Figyelt kérdés

Ha sokáig áll az autóm van hogy 10 másodperc amíg elalszik az olajlámpa , menet közben nem szokott felvillanni és ha többször indítom utána egyből kialszik. Opel Agila A 2003 , Z10XE-ecotek motor. Olvastam ,hogy a szűrőházban lévő visszacsapó szelep szokta megadni magát és visszafolyik az olaj a tartályba , cseréltem az egész házat de a hiba nem szűnt meg. Valaki tapasztalt már ilyen hibát ? Mi okozhatja? Esetleg olajváltás segíthetne?

Piros olajlámpával vettem , eladó szerint csak olajgomba hibája volt , kicseréltem és valóban kialszik a lámpa csak első indításkor soká .

Nem tudom milyen olaj volt benne, az eladó se tudta Mannol 10W-40 API SN/CH-4 ACEA A3/B4 került most bele , de a "nagy könyv" ben 10W-40 SJ/A3 - írnak.

Ez okozhatja esetleg hibát?



2022. júl. 23. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdődő olajszivattyú probléma esetleg, ha a típushibát ezen a téren megszüntetted.

Érdemes lenne megnézetni hozzáértővel.

Olajnál a márka ilyen szempontból mindegy. A gyári specifikációnak feleljen meg. Viszont más viszkozitásút emiatt ne tegyél bele

2022. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy 1-es írja, lehet az olajpumpa problémás. De én inkább a cserélt olajnyomás érzékelőra tippelnék, főleg ha vami utángyártott került bele.


Az olaj szerintem teljesen jó. API SN túlteljesíti az SJ-t.

2022. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nem otthon cserélgetnéd az alkatrészeket, akkor visszavihetnéd garanciális javításra a szervízbe. Kenéssel, fékekkel én nem kísérletezgetnék otthon.
2022. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szervízben érdemes volna egy olajnyomást méretni. Sajnos hasonló tapasztalatom volt Opellel, ott pl ha ment a klíma, és dugóban álltam, akkor úgy bemelegedett az olaj, hogy alapjáraton elkezdett pislákolni az olajnyomásjelző lámpa. Szerelőm szerint szét volt már kopva a motor, és ez miatt elszökött az olajnyomás pl a főtengely mellett. Sajnos az a motor is az olajzabálos 16 szelepesek Ecotec-ek közé tartozott. Egy olajnyomásmérés azért megmutatná, hogy mennyire tud elegendő nyomást tartani a pumpa.
2022. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem olajgomba hiba akkor siman lehet kopott motor.

Havernal csak akkor aludt el az olajlampa ha nagyobb fordulaton pörgött a motor.

Kiderult a motor van szetkopva.

2022. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bennem is felmerült, hogy az olajpumpával lehet gond csak azt furcsállom hogy menet közben nem villant be egyszer sem , akár magas, akár alacsony fordulaton , sem alapjáraton. Minél többet áll az autó annál később alszik el a lámpa indításkor. Jövőhéten elviszem olajnyomásmérésre , hátha kiderül a probléma okozója.

2022. júl. 24. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!