Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi a helyes...

Szerintetek mi a helyes hozzáállás?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet hogy a fóliás autómat 2 hete leadtam a szerelőnek hogy szedje le a fóliát, és rakjon fel egy újat. Nos mondta hogy nem úgy megy az, vigyem el először megnézi és utána tudja elvállalni és árat is mondani.


Elvittem, megbeszéltük hogy akár augusztus 3-ig is maradhat mert nekem 4-re kell legkésőbb, addig meg tudom nélkülözni. Mondta jó rendben, megbeszéltünk árat is és előleget is letettem. A helyzet az hogy most hívott hogy "pfúú nagyon rossz leszedni a fóliát, radírral kell kapargatni mert egyszerűen szakad köröm nagyságban". Megkért hogy holnap menjek be, és nézze meg, és ez is lesz. Nos ha holnap azt mondja hogy nem lesz kész, vagy többe fog kerülni akkor jogos lenne a kiakadásom?


Átnézés után megbeszéltünk fix árat illetve + költségként kiszabott maximum többletet ha esetleg picit melósabb is lenne, illetve lefixált időpontot is megbeszéltünk. Érdekelne a ti véleményetek, ti ha holnap ezt kapnátok infóként hogy nem lesz kész 4-ig vagy többe kerül a megbeszéltnél, hogy reagálnátok, esetleg mit mondanátok.



2022. júl. 27. 22:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyi lényeges infó kimaradt a storyból, hogy pár elemen már méretes foltokban le van szedve a fólia, szóval nem igazán tudnék vele bárhol is megjelenni.
2022. júl. 28. 04:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérj két másik helyről árajánlatot
2022. júl. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:

Tegyük tisztába a dolgokat.


Te autószerelőhöz vitted az autót fóliázni vagy a fóliázással foglalkozó szakit hívod szerelőnek?

2022. júl. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Nem tudom miért releváns, de ő egy autószerelő aki foglalkozik fóliázással IS.
2022. júl. 28. 08:35
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

Azért mert a leírásod alapján a “szaki” nem igazán ért hozzá és most lepődik meg hogy mennyire nehéz tud lenni a fólia leszedése. Egy tapasztalt szaki normális felvilágosítást tudott volna adni hogy mire számíthatsz és nem hiszem el hogy nincs egy erre a feladatra optimalizált penge, oldószer amivel nem egy hét lenne levakargatni a fóliát.


Félve kérdezem meg, de a hátsó szélvédőn lévő fűtőcsíkokról mondott valamit?

2022. júl. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 egyre jobban megijesztesz, nem arról nem volt szó. Opel Astra H 2007-ről van szó. Láttam referenciáit, szépen dolgozik ezért is vittem hozzá.
2022. júl. 28. 11:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, teljesen jogosan vagy kiakadva.

A helyedben vagy nem adnék semmiképpen sem többet, mint az előzetesen megbeszélt maximum ár (azaz a többlettel együtt), de akkor legyen kész augusztus 3-ig. Ha pedig augusztus 4-re sincs kész, akkor csak az alapárat fizetném ki, többlet nélkül - és hogy nemcsak nem vinném oda többet, de Google értékelést is hagynék, az fix. Hogy időben és pénzben se állja a szavát, az megengedhetetlen.

2022. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:

#6

Profi fóliázók is elmondják hogy eltávolításkor a fűtőszálak megsérülhetnek. Ha ez az ember apránként levakargatja, radírozza stb akkor garantálható hogy sérülni fognak és nem fognak működni. Én személy szerint sosem használom és nem sírnék miatta, a fólia viszont erősen felerősíti a szálak láthatóságát és ha a sok sérülés miatt ronda foltos lenne akkor nagyon mérges lennék.

A Thommy fóliától szokott ide írogatni egy marketinges, nem lenne rossz ha most előkerülne.

2022. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!