Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízható az alábbi...

Mennyire megbízható az alábbi multimédiás fejegység?

Figyelt kérdés

[link]


fontos számomra a tolatókamera illetve hogy van benne gps


Vagy kicsivel többért vegyek egy használt, de márkás fejegységet?


[link]


30 ért megtudnám venni...



2022. júl. 29. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen olcsó kínai noname fejegységeket mindenképpen kerüld. Androidon futnak, de a hardver rém gyenge bennük, amik egyszerűen nem bírnak megküzdeni az Androiddal. A reklám jegyében újabb és újabb verziójú Androidot töltenek rá, viszont azzal a hardverigény is nő, de közben meg a beléjük épített hardver egy 8 éves telefonéval vetekszik, ami nagyon kevés az újabb Androidos rendszerekhez.


Kollégámnak is egy kínai Androidos fejegysége van amúgy, de ő 90-ért vette az övét és kellően erős hardver van benne, láttam próbáltam, tök jó volt minden. Ezen felbuzdulva én is rákerestem egy olyasmire, 50-ért találtam Aliexpressen, mondom de fasza hogy ennyivel olcsóbban találtam, megvettem. Hulladék volt az egész. Az még csak hagyján, hogy borzalmasan lassú volt (én Spotify-on hallgatok zenét és legalább 3-4 perc volt, hogy betöltsön a Spotify app a fejegységen), de ráadásul a funkciók fele nem is működött, például a kormányvezérlés, hiába dugtam rá a fejegységhez kapott CAN adaptert. Még az autórádiók legalapvetőbb eleme, az FM rádió sem működött rendesen, kb. 1 percenként megszakadt pár másodpercre. Az, hogy belépjek a Google fiókomba és a Spotify fiókomba, tartott vagy 20 percig. A hangerő 0-30 között volt beskálázva, de igazából 3 hangerőmód létezett, egy halk 0-10 között, közepes 10-19 között és hangos 20-30 között. A hangzása meg olyan volt, mintha valami 500 forintos hangszóróról szólna a zene. Ha a Spotify mellé nyitottam egy GPS-t is, ami amúgy működött, akkor kb. mindkettő a használhatatlanságig lassult. Ilyesmi hulladék volt. 2 nap után eladtam. ÉS MÉG CSAK TOLATÓKAMERA SEM VOLT HOZZÁ. Ezek alapján el sem merem képzelni, hogy milyen lehet egy 20 ezres fejegység, aminek az árába még egy tolatókamera is belefér.


Én mindenképpen a használt márkásat vennék. Az ismertebb, jó márkák vagy saját szoftveren dolgoznak, amiknek sokkal alacsonyabb a hardverigénye, ráadásul rendesen van optimalizálva, vagy ha Androidot használnak, akkor van hozzá kellően erős hardver, de ezek újonnan 100 fölött vannak. Az a Pioneer egyébként az első kategóriába esik, ahogy látom.


Ja és még valamit arról az emag-os 20 ezres "csodáról": egyszer azt írják, hogy "1028p felbontású kapacitív kijelző", de a termékadatoknál már az van, hogy 800x480. Ezeket az emag ugye csak bemásolja a termék gyári leírásából. Az ehhez hasonló adatokban található eltérések tipikus jelei egyébként a hulladék kínai termékeknek.


Én 100%, hogy a Pioneer-t választanám. Az emagos kínai ingyen sem kellene, nemhogy 20 rugóért.

2022. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

vagy még ez esetleg?

[link]

2022. júl. 29. 17:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez is sokkal jobbnak tűnik annál, ránézésre nem Androidos, meg a V-Tac egy létező márka, még ha nem is a hangrendszereikről híresek. De a Pioneer még mindig a legjobb választásnak tűnik.
2022. júl. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik hulladék ennyi pénzért.

Az emagos WinCE-t futtat amúgy, nem Android-ot.


A gond, amit az 1-es ír: ennyi pénzért nem lesz alatta elegendő hardver. Lassú lesz, akadozik, lefagy.

Ilyen árban nyomógombos telefont tudsz csak venni.

2022. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Pioneer-hez meg nincs tolatókamera a képek alapján. A megfogalmazás is óvatos vele: "usb tolatókamera funkció". Szóval ráköthetsz kamerát, ha találsz kompatibiliset.

De az is egy ősrégi vacak, valamilyen saját navigációs szoftverrel, amit esetleg tudsz frissíteni.

2022. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

esetleg egy SAL márkás??

[link] 25-ért megtudnám venni máshol

2022. aug. 2. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!