Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolni egyesben vagy hátrane...

Parkolni egyesben vagy hátranenet?

Figyelt kérdés

Lehet-e mindig egyesben hagyni az autót? Vagy valaki azt mondja, ha az orra lefelé áll, akkor háramenetben.- ez mennyire helyénvaló?

Kezdő jogsis vagyok, oktatáson természetesen csak a kézifékkel való megállást tanítottak.


2022. aug. 3. 13:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
10: nem fordítva?
2022. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#10 megírta a tutit. Én alföldi vagyok, sík terepen sosem húzom be a kéziféket, régi autóban a franc akarta koptatni a bovdent, másrészt meg azért is jó gyakorlat a sebességben hagyás, mert egyszer télen figyelmetlenségből simán végigtolattam az udvaron behúzott kézifékkel; nem feltétlenül életbiztosítás, hogy a kézifék önmagában megfogja a kocsit.
2022. aug. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

ha előre felé gurolna akkor valamelyik előre mneő fokozatba, ha tátra tudna gurulni akkor hátrameneti fokozatba kell a váltót kapcsolni, ha sebbeségben hagyva akarod hagyni


Mivel ha ellentétes írányban meggurul mint ahogy a váltó van akkor a vezérlés átugorhat(és gyakran át is ugrik)

De aza tuti ha behúzodd a kéziféket ha meredek az út

2022. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

Hagyjuk már a hülyeséget, hogy átugrik a vezérlés...


Álló helyzetben nagyjából lófing terhelést kap a rendszer. Menet közben sokkal durvább erőhatások érik a motort.


A kis terhelésre amúgy tökéletes példa hogy behúzott kézifékkel is simán elmegy az autó erőből.

2022. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
32%

Az autószerelők sok olyan autót javítanak amikben átugrott a vezárlés emiatt...


Üdv egy szervizben dolgozó:)

2022. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

*15


Úgy sem hiszik el, de legalább jól élünk a hitetlenekből :)

2022. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
47%
Ha az orra lefelé áll akkor 1-be kell tenni, ha felfelé akkor rükvercbe, a kézifék mellett persze. De ha lehet ne parkoljatok tartósan így, vagy ha mégis szükséges, akkor kerék éket kell használni, ezzel kímélhető a kézifék is.
2022. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!