Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik egy autó...

Hogyan működik egy autó műszakiztatása? Hogy érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
Ez lesz az elsőm, szeptember 7.-én jár le a műszakim és szeretném meghosszabítani. Nem tudok olyan hibájáról, ami miatt nem menne át, de persze nem biztos hogy így is van, mert ugye bármi olyan hibája lehet egy autónak, amit csak egy szerelő vesz észre, én mint laikus nem tudhatom. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan érdemes csinálni? Vigyem először szerelőhöz és csak aztán a vizsgáztató helyre, vagy először próbáljam meg hátha átmegy és ha találnak valami hibát utána vigyem el szerelőhöz? Igazából ezzel se vagyok képben, hogy a vizsga helyszínen vannak-e szerelők akik meg is csinálják ha kérem vagy ez helytő függ? Olyat is hallottam, hogy ha nem megy át a vizsgán, elveszik az autó forgalmiját. Ez igaz?

2022. aug. 4. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
legjobb az, ha megkéred a szerelőd, hogy vizsgáztassa le az autót. Ilyenkor ő átnézi előtte, majd megy a vizsgaállomásra
2022. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vigyed talán olyan helyre, ahol szerelés és vizsgáztatás is van, sok ilyen létezik. Átnézik (persze az sincs ingyen), megmondják, hogy találtak-e valamit és kéred-e kijavítást ennyiért meg annyiért, ha igen akkor megcsinálják és levizsgáztatják.
2022. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy keress olyan műhelyt, ahol javítanak és vizsgaállomás is. Vagy a szerelődnek add oda a kocsit, hogy nézze át és vizsgáztassa le. Viszont ne halogasd, mert mindenki most kapálózik, akinek lejárt
2022. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mielőbb intézd mert időpontot sem biztoshogy fogsz kapni akkorra amikor jó lenne.


Én úgy szoktam hogy először én néem át azautót amennyire lehet, mivel azért tudom mit kell hogy megfeleljen. Amit én nem látok met sokszor csak mérésekkel derül ki hogy valami nem jó, főleg a fék, lengéscsillapító károsanyag kibocsátás stb... Amikor én rendben találom az autót akkor elszoktam vinni előzetesre a vizsga lejárat előtt 1 hónappal hogy akkor mint ha éles vizsgára menne vigyék végig a soron és ha megfelel akkor utána rögtön megy is éles vizsgára de direkt úgy kérek időpontot hogy ez is beleférjen és ne kelljen külön kérni rá meg visszamenni stb... Meg én olyan helyre hordom ahol van szervíz is igaz alapból oda szoktam vinni ha valamit kéne javítani rajta és én nem tudom vagy nincs rá időm. Meg én nekem úgy szokott lenni hogy ha előzetesen megfelel és utána rögtön végig nyomják az éles műszakin akkor nekem a következő vizsga időpont dátumát is úgy írják be a forgalmiba hogy az előző lejárattól számítva, tehát ha 2-3 héttel korábban esek be akkor nem bukok el ennyi hetet. De volt már olyan hogy nem felelt meg az autó akkor a fékhatás sem volt az igazi, illetve a kézifékkel is voltak gondok, meg az egyik gömbcsukló volt elszakadva ami már szintén a bukás kategória. Akkor összeírták listán tételesen mit kell javtani/cserélni és a következő vizsgáig intézzem el. Mivel nem volt időm ezzel görcsölni így besétáltam a szervízbe ami oda tartozik ott mondtam amunkafelvételi pultnál hogy mi a probléma átadtam a listát, megnézték, és akkor összeírták mit kell cserélni kaptam árajánlatot és ha nekem megfelelt akkor kerestek időpontot hogy mikor vigyem oda az autót és mondták hogy kb 3 órásmunka lesz, vigyem oda, adjam be és akkor hívak amikor mehetek érte és hogy kb mennyit várjak rá. Meg felajánlották nekem hogy ha gondolom akkor elviszik nekem műszakira ha tudnak úgy időpontot kérni hogy a munka után egyből vihessék és írtunk erről mghatalmazást hogy megbízom Őket azzal hogy helyettem elvigyék műszakira és mondták hogy ha minden kész ésmegvan a műszaki na akkor hívnak és mehetek érte.

2022. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak!


Akkor ha jól értem, vannak olyan vizsgahelyszínek, amiknél szervízelnek is ha valami nem jó. Megpróbálom akkor ilyen helyre vinni, úgy a leggyorsabb és legbiztosabb is.

2022. aug. 4. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!